fonradar

Lütfen yardımcı olurmusunuz!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba,mali müsavirlik firmasında yeni işe başladım.Benim sizlere sorum şu; babama ait kamyonumuz var ve üzerine karayollarına ait borç olduğu için çalıştıramıyoruz muhasebesel işlemlerdede doğal olarak aylık hiçbir evrak girişi vs olmuyor sadece aylık boş beyanname gönderilmesi gerekiyor.Fakat babamın İstanbulda olan muhasebecisi son üç aydır hiçbir beyanname göndermemiş takibini yapmıyor defterimiz almak istiyoruz onuda vermiyor.Bizde bu yüzden vergi dairemizi İstanbuldan Çoruma taşıdık bu ay.Ayrıca Çoruma gelen vergi dairemize dilekçe vermek istiyoruz geçmişe ait aracı çalıştırmadığımıza ait bunun için nasıl bir işlem uygularız.Birde 2013 defterimizi kendimiz tasdik ettireceğiz.Şunu sormak istiyorum sizlere ben babamın beyannamesini şuanki çalıştığım mali müşavirlik bürosunda takip edebilirmiyim ve bu hususta nasıl bir yol izlemem gerek?? Teşekkür ederim.

bana göre takip edebilirsiniz babanızın beyannamesini siz imzalamıyorsunuzki! defter tasdik konusunda ise notere gitmeden önce kırtasiyeye git 20 sayfa a4 yada sürekli form al her sayfasına numara ver notere götür tasdikini yaptır. önceki muhasebenizin defterini vermemesi konusunda ,meslektaşım durup duruken öylebirşey yapmaz bizde aynı işi yapıyoruz sanırım borcunuz var.ancak borç var diyede beyanname verilmemesi usulen uygun değil diye düşünüyorum sonuçta bir maduriyet söz konusu olmaktadır. bağlı bulunduğunuz vergi dairesine tek taraflı sözleşmeyi feshettiğiniz bildirebilirsiniz. ancak önceki muhasebe borçları ile bu yıl sonuna kadar olan muhasebe borçları saklıdır. en kısa zamanda ödemeniz gerekmektedir.

Merhaba,mali müsavirlik firmasında yeni işe başladım.Benim sizlere sorum şu; babama ait kamyonumuz var ve üzerine karayollarına ait borç olduğu için çalıştıramıyoruz muhasebesel işlemlerdede doğal olarak aylık hiçbir evrak girişi vs olmuyor sadece aylık boş beyanname gönderilmesi gerekiyor.Fakat babamın İstanbulda olan muhasebecisi son üç aydır hiçbir beyanname göndermemiş takibini yapmıyor defterimiz almak istiyoruz onuda vermiyor.Bizde bu yüzden vergi dairemizi İstanbuldan Çoruma taşıdık bu ay.Ayrıca Çoruma gelen vergi dairemize dilekçe vermek istiyoruz geçmişe ait aracı çalıştırmadığımıza ait bunun için nasıl bir işlem uygularız.Birde 2013 defterimizi kendimiz tasdik ettireceğiz.Şunu sormak istiyorum sizlere ben babamın beyannamesini şuanki çalıştığım mali müşavirlik bürosunda takip edebilirmiyim ve bu hususta nasıl bir yol izlemem gerek?? Teşekkür ederim.

Merhaba ;

Önce forum kurallarını okuyunuz. "Acil, yardım, lütfen cevap..." gibi başlık açmak yasaktır.Başlığınız, mesaj içeriğinin özeti şeklinde olmalıdır.

İkaza rağmen başlık değiştirilmediği için konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...