fonradar

Maaş Avansı

Merhabalar,

5 ay önce Şirketimin genel müdürü ile görüşmemizde yaptığımız işler ve bundan sonraki yapacağımız işlerden %20 pay vermeyi taahhüt ettiler. Akabinde 5 ay önce yaptığımız işlerden 15 bin TL hesabıma yatırıldı.

Şuan Genel Müdürüm bunu söylediğini inkar ediyor. Ve ben sana aslında borç vermiştim. O anki işler geçerli değildi(Ondan sonrada iş yapamadık.). Deyip benim önüme 16 bin liralık senet koydu. Bende kendisine bana bu şekilde söylemiştiniz ben imzalayamam dedim. Sonrasında sinirlendi o zaman seninle devam edemeyiz dedi. 5-10 saniye git çay kahve iç düşün dedi. Bende odadan çıktım işimin başına döndüm.

Not: Hesabımı kontrol ettiğimde parayı maaş avansı açıklamasıyla yatırmış.

Şimdi ben ne yapmalıyım? Beni tekrar çağırdığında ve seneti imzalamayınca beni işten çıkarabilir. 4 senedir çalışıyorum. Elden 1000 TL veriyor(Bunun 7 ayını bankaya yatırdılar farklı aylarda. Şirketin Genel Müdür Yardımcısının hesabından, muhasebecinin şahsi hesabından şirket hesabından ve Genel Müdürümüzün şahsi hesabından olmak üzere bir dağılım var.) Maaş olarak da 3000 TL veriyor. Sigorta tam yatıyor. Maaşımızı hep düzenli yatırdı. İş olarak da bir sıkıntım yok. İyi de anlaşıyorduk. Taki para mevzusuna kadar.

İşten çıkarırsa nasıl bir yol izlemeliyim. Veya başka ne çözümler olabilir. Haklarımı nasıl koruyabilirim.

Şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar.

Son düzenleme: