Maaş Hesaplama

Merhaba,
4 Şubat ta işe giriş yapmıştım fakat 19 Şubat itibariyle ayrıldım. 4000 net maaş üzerinden başlamıştım ama bana yatan ücret 1.149,45 oldu. Eksik olduğunu düşünüyorum. Doğru mu acaba? Teşekkürler.

net 15 gün çalışmışsınız, karşılığı da net 2.000tl olmalı.
İşkıyafeti vs verildiyse, teslim etmediyseniz kesilmiş olabilir. 4000Net anlaşmanız aylık ücret değil de örneğin yemek kartı , yol parası vs gibi ekleri ile o miktara tamamlanmak üzere anlaşmış olabilirsiniz, o nedenle eksik ödenmiş olabilir.
Bir yazılı sözleşme imzaladınız mı, imzaladıysanız deneme süresi tanımlımıydı?

Hayır iş yerinden aldığım malzeme olmadı. Yemek yol ücreti için de ödeme yapmıyorlardı. Girdiğim günden beri kötü muameleye maruz kaldım ama sabrettim. İmzalamadım da sözleşmemiz yoktu. Deneme süresi de yoktu aynı şekilde.

4 şubatta işe girdiyseniz 16 günlük çalışmanız söz konusudur.

16 günlük çalışmanızın karşılığında 2133,33 TL + AGİ yatması gerekmektedir. ( eğer 4000 TL + AGİ şeklinde anlaştıysanız ) Hesabınıza yatan para eksik hesaplanmıştır. İşvereniniz ile görüşüp sebebini öğrenmelisiniz.

Benim düşünceme göre işveren sizin ile herhangi bir sözleşme imzalamadığı ve şu ana kadar bildirge düzenlemediği için maaş konusunda dürüst davranmamış ve düşük olarak hesap etmiş.