fonradar

Maaşımdan Kesilen Fazla Para

Merhabalar benim telefon faturasindan dolayi borcum vardi maasima haciz geldi belirtilen tutardan fazla kesinti oldu 500-600 tl arasi fazla kesildi sirket icraya gidip fazla kesilen parani alacaksin diyor baska bir mali musavire sordum oda fazla kesilen para icra dairesinde kalmaz en gec 15 gun icinde tekrar sirketin hesabina gecer diyor ben şaşirdim şimdi bu parayi nasil alabilirim param icra dairesindemidir şirket hesabınamı gecmistir yardimci olursaniz sevinirim cok tesekkurler simdiden

Öncelikle fazla kesinti gerçekten oldu mu, neye göre fazla kesinti yapıldığı sonucuna vardınız bilemiyorum ama,
icra dairesine gidip borç dosya nosunu bildirerek kapak hesabı yaptırıp, fazla ödeme yapılmış mı gerçekten bunu öğrenmeniz gerekir.
Sonrasında gerçekten fazladan ödeme yapılmışsa, bir dilekçe ile icra müdürlüğünden fazla ödenen miktarın iadesini talep edin.
İcra müdürlüğü fazladan ödeme yapılmış olan alacaklıya bir ihtar göndererek paranın iadesini ister.
İcra müdürlüğü fazladan ödenen miktarın iadesi ile ilgili talebinize olumsuz yanıt verirse, icra mahkemesine şikayet ederek çözüme ulaşabilir veya istirdat davası açarak fazla kısmın iadesini talep edebilirsiniz.

Fazla kesildi maasimdan normalde borcumu soledi avukat su kadar borcun var diye ama avukatin soyledigi borc 540 tlydi maasimdan normalde 2 taksitle kesilmesi lazimdi 4-5 ay kesildi simdide davama bakan avukat hakim olmus muhattap olacagim soracagim bi taraf yok

Maaş haczinin muhatabı , icra dairesidir, icra dairesini de aradığınızda bilgi alamazsınız, şahsen başvurup kimliğinizi gösterip dosya numarasını belirterek bilgi alabilirsiniz.
Borç 540 TL idi ise,
yasal takibe girdi ise , takip masrafları, borç kapanıncaya kadar şleyen temerrüt faizleri ile birlikte her gün artarak devam eder. Üzerine bir de avukatlık vekalet ücreti eklenir.
O nedenle icra dairesine '' gidip'' '' kapak hesabı '' yaptırmanız gerektiğini söylemiştim.