Maden İşçileri Vergiden İstisna mıdır?

Üyelik
29 Eyl 2006
Mesajlar
355
Selam;

Bir Kömür Madenin de çalışan Yeraltı çalışanları Gelir Vergisinden istisna mıdır?
Eğer istisna ise Asgari Geçim İndirim uygulaması dışında mıdır?

Saygılar...
 

hadisat

Katkı Sunan Üye
Üyelik
8 Nis 2008
Mesajlar
261
Konum
istanbul
Ynt: Maden İşçileri Vergiden İstisna mıdır?

sayın gurdal67 GVK.23/3.maddesine göre vergiye tabi değildir ücretleri istisnadır ve tabiki AGİ uygulamasıda istisna olduğuna göre olmayacaktır,kolay gelsin.
 
Üyelik
25 Haz 2009
Mesajlar
3
Ynt: Maden İşçileri Vergiden İstisna mıdır?

bunu daha detaylı bilen varmı
yani benim bildiğim sadece senelik izne çıkarsa, prim ve ikramiyelerde vergilere tabi oluyor
şu anda çalıştığım işyeri hafta tatillerinden de verigi kesintilerini yapıyor

bunu dile getirdiğim ve şu anda işimden olma durumum var bunun kanunlarda açıkça anlatımı yokmu ispatlamak için
 
Üst