fonradar

Mahsup Edilmeyen AGİ

mes_ar

Tanınmış Üye
Arkadaşlar,
2008/1-3 dönemi muhtasarında personelin AGİ sini mahsup etmeyi unutmuşum. Ne yapmam gerekir?

Ynt: Mahsup Edilmeyen AGİ

mes_ar ' Alıntı:
Arkadaşlar,
2008/1-3 dönemi muhtasarında personelin AGİ sini mahsup etmeyi unutmuşum. Ne yapmam gerekir?

düzeltme yapabilirsiniz.ödemede düşüş olacağından ,belki vergi dairesi sizden AGİ ile ilgili bordro kayıtlarını isteyebilir.
isterse,düzenlemişsinizdir zaten götürürsünüz.
yada onlar istemeden siz dilekçe ekinde götürebilirsiniz.

Fakat AGİ mahsup edilmeden muhtasar ödendi ve şimdi de süresi geçti. Bu durumda düzeltme yapılabilir mi? Yapılsa bile vergi dairesi bu miktarı bize ödemeyeceğine göre ve ödeyeceğimiz bir vergi de olmadığına göre mahsup da edemeyecektir. Bu işlem nasıl gerçekleşecek?

Bir diğer yol sonraki muhtasarlarda mahsup edilmeyen AGİ nin mahsup edilmesi olabilir mi acaba?

mes_ar ' Alıntı:
Bir diğer yol sonraki muhtasarlarda mahsup edilmeyen AGİ nin mahsup edilmesi olabilir mi acaba?

döneminden sonra mahsup olabilirmi?bunu bilemiyorum.tebliğde böyle bir konuya açıklık getirilmemiş.yada ben göremedim.

isterseniz ödenmiş olmasına rağmen dzt.olabilir ama sizi çok uğraştırır.sizin lehinize alacak doğacağından kurcalarlar.
artık beyan verilmiş ödenmiş bitmiş ,bence kurcalamayın.
ama çok kişi çalışıyordurda mükellef lehine değecek bir rakamsa siz bilirsiniz.