fonradar

Mali Danışmanlık Şirketi Kurabilir miyiz ?

haktan

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar adi ortaklık şeklinde mali danışmanlık firması kurmak istiyoruz. mali müşavirlik hizmeti yanında kosgeb projeleride hazırlamak istiyoruz. girişimcilik kurslarına katıldık kosgeb girişimcilik hibe programı kapsamında hibe almak istiyoruz, smmm kanununa göre bir sıkıntı olur mu yardımcı olursanız seviniriz.

Ynt: Mali danışmanlık şirketi

evet kosgeb smmm lere destek vermiyor.. kesin bilgi arkadaşlar

kosgeb hiç bir serbest mesleğe destek vermiyor sanırım. illa alım satım üretim tarzı bir iş olmasını istiyor.

Yani arkadaş hibe kurslarına katılmış zannediyorum yeni programlarda bir destek var ki desteğe başvuracaklar. Kosgep konusunda bir danışmanlık vermenizi başka bir serbest meslek faaliyeti olarak değerlendirme ihtimali var odanın. Bu konuda mutlaka yazılı görüş alın.

saygılar.

teşekkür ederim arkadaşlar evet kosgeb smmm ve diğer serbest mesleklere destek vermiyor mühendislik dalları hariç yanlız ufak tefek isim değişiklikleri ile bu aşılabiliyor smmm bürosu yerine mali ve finansal danışmanlık olarak kullanırak mesela. benim takıldığım meslek kanunu buna ne der sonuçta yaptığım iş aynı mali müşavirlik sadece ad mali ve finansal danışmanlık olacak

müşvirlik = danışmanlık demek zaten. ama odadakiler bunu inatla reddeder ve "mali danışmanlık diye isim koyamazsın buna kanun engel " derlerse hiç şaşırma. Buna dayanak olarakda21 Kasım 2007 tarihi 26707 sayılı reklam yasağı hakkındaki yönetmeliği gösterebilirler. Bu yönetmeliğin 16. Maddesi derki : Serbest muhasebecilik, serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik hizmeti, hiçbir sıfat altında marka olarak tescil ettirilemez. Tabi şirketle marka tescilinin bi alakası yok ama emin ol odakiler bu yönetmelikle bir alaka illaaki bulurlar.
yani odadan yazılı görüş almadan ne şirket kur nede dokunuzlmaz olan "müşavirlik " kelimesini danışman olarak değiştirmeye kalkışm başına iş açarsın

ilgili konuyu hortlatmak istiyorum. mali danışmanlık hizmeti veren şirketler mevcut bunu google amcayada sorabıırsınız.
Ancak benım öğrenmek istediğim farklı şehırlerdeki farklı ıkı meslek mensubu kendı buralrında çalışarak ilgili burolardan bırını şirket merkezi olarak göstererek mali danışmanlık şirketi açıp ilgili hızmetleri verebilirmi. bir adım daha öteye gidiyorum kosgebten girişimcilik bellgesi aldım mali danışmanlık şirketine destek veriyorlarmış ancak birlikte ortaklık yapmak istediğim arkadaşla farklı şehırlerde bu işi yurutebılırmıyız.?

Bende bu konuda çalışma yapmak istiyorum,Kosgeb ile ilgili ama siz Hizmet Yeterlilik Belgesi aldınız mı?