fonradar

Mali Müşavirler Hakkında Tez Çalışması

Merhaba,

"Mali Müşavirlerin Sosyo-Ekonomik ve Sosyo-Kültürel açıdan değerlendirilmesi" konulu ve ağırlıklı saha çalışması olan bir tez yazım aşamasındayım.Mali müşavirler hakkında yayımlanmış bir kaç tez örneğine ve birçok makaleye ihtiyacım var. Birkaç makale örneği elimde mevcut fakat daha önce yayımlanmış benzer konulu bir tez bulamıyorum. Ayrıca Demografik sorular dışında meslek mensuplarına yöneltilmesi gereken sorular hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

Hazırlayacağım anket çalışmasına katılmak isteyen ve fikirleriyle katkıda bulunacak tüm meslektaşlarıma şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum :alkış:

E.Janset ŞANLI

mali müşavirlerin çok düzensin tertipsiz çalışıp her şeye bahane bulduklarını karşı çıktıklarını yeniliklere ve gelişmelere daima direnip her türlü beyannamenin her zaman ertelenmesinde yana yarıncı bir zihniyete sahip olup mükelleflerin evraklarını bile bürosunda tutup neredeyse büroyu arşiv haline getirdiklerini de yaz bunları büroda ve şirkette çalışmış çekirdekten yetişmiş smmm birisi olarak söylüyorum tek düşündükleri kendi tahsilat sorunları onun haricinde korkak ve pısırıktırlar kendi değerlerini bilip ağırlıklarını koyup müşavirlik yani danışmanlık görevlerini pek yapamazlar sadece gece 23:59 da asabi bir şekilde beyanname göndermeyi büyük bi iş zannederler

Not:Dost acı söyler bende bir smmm yim ve yaşadığım tecrübeleri aktardım yoksa burada meslekdaşalrın hoşuna gidecek şeylerde yazabilirdim

Araştıralım bakalım gerçekten de böylemiymiş mali müşavirlerin bir çoğu :) bu bizim hipotezimiz olsun , bakalım istatistikler ne gösterecek ...