Mali Müşavirlerin Kosgeb Desteklerinden Yararlanma Durumu

Üyelik
30 Nis 2017
Mesajlar
4
Konum
İzmir
Bilindiği üzere KOSGEB imalat sektöründe yer alan küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekliyor, serbest meslek erbablarını desteklemiyor. Ankara ymm odası kosgeb e dava açmış bakanlar kurulu kararı var mali müşavirleri destekleyemeyiz amacına aykırı diye cevap vermişler. o kısmı çok uzatmadan soruma geçeyim benim merak ettiğim konu şu. kosgeb te desteklenen sektörlerde danışmanlık hizmetleri var. aranızda mali müşavir olup da mali danışmanlık şirketi kuran ve kosgeb in uygulamalı girişimcilik eğitimi sonucunda verilen yeni girişimci desteğinden faydalanan var mı? daha önce forumda bu konu 2011 yılında konuşulmuş haktan isimli bir arkadaşımız sormuş ama konu havada kalmış. bunu yapmış biri varsa tecrübeleri ile yardımcı olmalarını rica ediyorum.
 

URUM79

Tanınmış Üye
Üyelik
11 Mar 2014
Mesajlar
1,520
Konum
İSTANBUL
Kosgeb seminerinde eğitmene özellikle bu soruyu sormuştum. Olumsuz dönüş aldım. Sanırım destek verilmemesi durumu halen geçerli...
 

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
9,214
Konum
İstanbul
Mesela bu anlamda hukuk (avukatlık gibi) sektörüne de destek yok.Bende özellikle sormuştum.Nitelik eleman desteği alayım demiştim ama olumsuz cevap almıştım.
 

ksimkesyan

Fenomen Üye
Üyelik
22 Mar 2013
Mesajlar
2,828
Konum
İstanbul
Sayın Arkadaşlar,

Kosgeb sistemi temel olarak yeni birşey yaratmaya yönelik destek vermek üzerine kurulmuştur, yasanın temel ilkesi de budur. Bu nedenle kapsam dahiline alınmaz. Ancak her yıl bazı destek dalları ve tutarları değişiyor ama bu tarz bir dal kapsam dahiline alınır diye düşünmüyorum.
 
Üst