fonradar

Mali Sorumluluk Sigortası

Day-Dream

Tanınmış Üye
Arkadaşlar

Mali sorumluluk sigortası yaptıran ve memnun olan var mıdır ?
Teşekkür ederim

Selamlar
Mali sorumluluk sigortası çok geçmişi olan bir sigorta dalı olmadığı için memnuniyet konusunda verimli bir araştırma yapıldığını pek sanmıyorum.
Sigorta departmanımız bu sigortaları yapmaktadır (hatta kendimiz içinde yaptık).. Tabi sorular biraz teferruatlıdır.İnce eleyip sık dokunmuş sorulardır.Çünkü bu sorulara göre hem priminiz hesaplanmakta hem de olası bir ceza durumunda,bu sorulara verdiğiniz yanıtlar çerçevesinde işlemler yapılmaktadır.Örneğin "yakın zamanda vergi incelemesi ihtimali var mı,incelenen dosyalarınız var mı,ofisinizde kaç kişi çalışıyor,yapılan işlemler nasıl ve kimler tarafından kontrol ediliyor gibi ve daha onlarca soru."
Ancak bu sigortaları yaptırıp sonra hasar talebinde bulunan kişilerden memnuniyet durumlarını öğrenebiliriz.Hasar talebinden kastımın ne olduğunu anlamışsınızdır.
Yaptırmaya gerek var mı diye sorarsanız kesinlikle var..Boşa ödenen bir para olmayacaktır.Allah tabiki inşallah ihtiyaç duyurmasın ama yapılması zararınıza olmayacaktır.
Saygılar

1 şubatta ruhsatımı aldım ve mali sorumluluk yaptırdım...
ne olur ne olmaz....
yeni alınan defterleri geriye dönük 5 yıl koruma sağlıyor...
koruma kalkanı olarak görmek lazım..

Doğruda üstad süreç nasıl
Ceza geldi mesela ödüyoruz sonra talep mi ediyoruz? Her cezayı veriyor mu?

sayın day-dream,
isimlerinize alışamıyorum ama cevap vereyim. sigortalar yapıldıktan sonra işlemeye başladığından geçen cezalar için bir ödeme yapmaz. gelecekte meydana gelebilecek hasarları kapsar. yaptırmanızda fayda var. biz bir olay yaşadık ve hasarımızı aldık.
selamlar