maliyeden tutanak ?

arkadaşlar merhaba 20.10.2008 tarihinde maliyenin tutmuş olduğu tutanak da 01.04.2008 tarihinde işçi gösterilmiş.şimdi işyeri bildirgesi verecem.işe giriş vercem

1-sizce çok ceza yermiyim.

2-verilmemiş aylık bildirgeleri internetten mi verecem yoksa eldenmi.elden verilirse ceza yenirmi.

yardımcı olmanızı rica ediyorum.saygılar.

Ynt: maliyeden tutanak ?

Ssk açılışı daha önceden hiç yokmu ve bir kişimi yazmışlar tutanağa.

ultraslan ' Alıntı:
arkadaşlar merhaba 20.10.2008 tarihinde maliyenin tutmuş olduğu tutanak da 01.04.2008 tarihinde işçi gösterilmiş.şimdi işyeri bildirgesi verecem.işe giriş vercem

1-sizce çok ceza yermiyim.

2-verilmemiş aylık bildirgeleri internetten mi verecem yoksa eldenmi.elden verilirse ceza yenirmi.

yardımcı olmanızı rica ediyorum.saygılar.

20.10.2008 tarihinde tutulan tutanak,işe başlama ile ilgili yoklama tutanağı değil sanırım. Bu tutanağın tutuluş sebebini açıklarsanız daha net yardımcı oluruz size?
şikayet üzerine felan olabilir mi?

Tutanağı maliye tutmuş ise, sadece muhtasarda işçiye ait gelir vergisi/damga vergisini ödeyin.Düzeltme beyannamesi verin.

Sskyı karıştırmayın derim./Maliyede sormaz zaten.

Kolay gelsin.

ZİNDAN ' Alıntı:
Tutanağı maliye tutmuş ise, sadece muhtasarda işçiye ait gelir vergisi/damga vergisini ödeyin.Düzeltme beyannamesi verin.

Kolay gelsin.
maliye yada ssk incelemeye aldığında yevmiye kayıtlarıyla bordroyu karşılaştırdıklarında muhtasarda belirtilen 11 yada 12 nolu hesabın uyuşmadığını öğreneceklerdir.

arkdaşlar bu şirket 1995 yılında kurulmuş. 20.10.2008 de 4 ekip gelmiş mali şube maliye asayiş v.s.basmışlar anlayacağınız hiç birşey bulamamışlar. sonra 140000 ytl fatura kesilmedi ve 01.04.2008 tarihinde işçi net 1000 ytl maaşla çalışmaya başladı diye tutanak düzenlemişler. ihbar üzerine gelmişler.

6 ay öncesine ilişkin ne gibi bir tutanak tuttu ki maliye?
Çok ceza yersiniz.
İnternetten bildirgeleri verebilmeniz için dosyayı açtırıp şifre almalısınız önce.
Yasal süresi geçirildikten sonra düzenlenecek olan aylık prim ve hizmet belgeleri kuruma elden verilir ya da posta kanalıyla gönderilir.

emeksiz ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:

Kolay gelsin.
maliye yada ssk incelemeye aldığında yevmiye kayıtlarıyla bordroyu karşılaştırdıklarında muhtasarda belirtilen 11 yada 12 nolu hesabın uyuşmadığını öğreneceklerdir.

Bir maliye memurunun basit/sıradan bir tutanağı ise bu dediklerimi yapabilirdiniz.Memur eğer istemişse muh.düzeltme beyanname ve tahakkuklarını dilekçe ekinde memura tevdii ederek / dosyanıza koydurabilirdiniz.
İşin içine mali şube polisi girmişse zaten bu cezaların sizin için bir önemi yok demektir.!!!
Firma sağlam bir firma değil demektir zaten.
Geriye doğru ssk açılışı yapacaksınız/İlgili geçmiş dönemlere elden/cari ve sonraki dönemlerede int.şifresi alarak internet üzerinden e-bildirge yoluyla vereceksiniz.
-İşyeri Bildirgesinin Yasal Süresi İçinde Kuruma Verilmemesi Halinde:1.825,20-Ytl.
-Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin Yasal Süresi İçinde Kuruma Verilmemesi Halinde (her bir fiil için);
Belgenin Asıl Nitelikte Olması Halinde, (1.825,20YTL?yi geçmemek üzere) Belgede Kayıtlı Sigortalı Başına : 121,68-Ytl.

zindan abim kusura bakma sen kişileri ve firmayı tanımadan bu yargılamayı yapamazsın.ver bana adını soyadını adresini bak nasıl ihbar edip bastırıyorum seni mali polise bu devlette bu kadar kolay işte ..senin hiç böyle bir şerefsizlik yapacak düşmanın yokmu.. bunların var işte

İnternetten şifre almaya ve göndermeye gerek yok anladığım kadarı ile çünkü bir kişi yazmışlar tutanağa daha önceden hiç açılış yoksa bunu elden verebileceğiniz için cezalar daha uygun olacak .

ultraslan ' Alıntı:
zindan abim kusura bakma sen kişileri ve firmayı tanımadan bu yargılamayı yapamazsın.ver bana adını soyadını adresini bak nasıl ihbar edip bastırıyorum seni mali polise bu devlette bu kadar kolay işte ..senin hiç böyle bir şerefsizlik yapacak düşmanın yokmu.. bunların var işte

Ben hakim değilim, kimseyide yargılamıyorum.Fikrimi söylüyorum.
Senin verdiğin bilgilere göre, olasılıkları göz önüne alarak sana yardımcı olmaya çalışıp, yol göstermeye çalışıyorum.
Uyarsın yada uymazsın...!
Senin firman düzenbaz yada değil.Düşmanıda yaptırmış olabilir, gerçekten yapmışlarda olabilir.
Konu bu değil ki.!

Ayrıca mali polise baskın yaptırmakda dediğin kadar kolay değil arkadaşım.
Yedi sülalene kadar bilgini alıyorlar.Ciddi şikayetlerin takipçisi oluyorlar.
İlk önce seni (şikayet edeni) sorguluyorlar.
Her telefona atlasalar, adamlar evin yolunu bulamazlar....!