fonradar

Maliye'nin Sitesinden Vergi İtirafı!

• Konbuyu başlatan T U R K O
  • Başlangıç tarihi
T

T U R K O

Ziyaretçi
Sefer Levent

Gelirler kontrolörlerinin verdiği tarihi kararı duymayan kalmadı. Unutulacak gibi bir rakam değil ama ben yine de tekrarlayayım. Kontrolörler Doğan TV Holding'e 8 Eylül'de 3.8 milyar liralık vergi ve cezasını tebliğ etti.
Finans muhabirliğinden geldiğim için rakamlarla aram iyidir ama vergi işinden çok anladığımı söyleyemem. Bu yüzden konuyu iyi bilen uzmanların yazılarını dikkatlice okudum. Doğan Yayın Holding'in açıklamasındaki noktalara en şüpheci gözle bakıp anlamadığım noktaları uzmanlara sordum. Kararımı, bu kararı almama neden olan resmi evrakı biraz sonra açıklayacağım. Ancak önce izin verin kahramanı yönetmen Sinan Çetin olan, ABD'de yaşanan bir olayı aktarayım.
Sinan Çetin, ABD'de kiralık bir araçla yollara düşer. Bir ara fark etmeden kırmızı ışıkta geçer. Polisin anında arkasında bitmesiyle bu sahnelerin sadece Hollywood filmlerinde yaşanmadığını anlar. Çalan siren üzerine Sinan Çetin aracını yana çeker. Polis yine tıpkı filmlerde olduğu gibi ön cama yaklaşır ve belgeleri ister. Sinan Çetin belgeleri verirken problemin ne olduğunu sorar. Polis kırmızı ışıkta geçtiğini söylediğinde hemen itiraz edip, "Kırmızı ışık normal. Biz Türkiye'de kırmızı ışıkta geçer, yeşil ışıkta dururuz. Problem yok" der.
Polis ısrarla kendisine yanlış yaptığını, kırmızı ışıkta geçmenin ABD'de yasak olduğunu söylemesine rağmen Sinan Çetin yılmaz. Israrlı bir şekilde tekrar tekrar Türkiye'de trafik kurallarına göre kırmızı ışıkta geçildiğini, yeşil ışıkta durulduğunu söyler. Sonunda polis pes edip kendisini bu seferlik affettiğini belirtir. Bundan sonra ABD'de kırmızı ışıkta geçmemesi gerektiğini de Çetin'e sıkı sıkı tembihler. Sinan Çetin trafik cezasından yırtmıştır.
...
Tamamı