Çok eski bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz. Bu veya diğer siteleri görüntülemekte sorunlar yaşayabilirsiniz.. Tarayıcınızı güncellemeli veya alternatif bir tarayıcı kullanmalısınız.
arkadaşlar mrb bir un fabrikasında 100 kg buğday'ın fiyatı 456.50 YTL bu 100 kg buğdaydan 76 kg un elde ediliyor acaba unun 1 kg maliyeti nedir.paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Kalisper;
100 Kg Buğdaydan 76 Kg. Un elde ediliyorsa 76 Kg un da 456,5 YTL
demektir.Buradan 1 Kg unun maliyeti ;
456,50 / 76 = 6 YTL olur herhalde.
Belirli bir zaman aralığında toplam maliyet, o süre içinde harcanan mal ve hizmetlerin toplam maliyetine eşittir. Toplam maliyeti, elde olunan mamul miktara bölmek suretiyle birim maliyet hesaplanır.
Toplam maliyet = Mamul mal için harcanan hammadde (fireler dahil) + 720 (işçilikler) + 730 (Üretim giderleri
sayın ergül;öncelikle cevabınız için teşekkür ederim 456.50 ytl işçilik ve diğer giderler hepsi dahil olan rakam buna istinaden cevabınızı netleştirirseniz sevinirim