fonradar

Maliyet Muhasebesi Soru Örneği

balance

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar 17 temmuz 2005 de çıkan maliyet muhasebesi 2. soruya takıldım.Soruda bize verdiği direkt giderler toplamı zaten 1. dağıtım verileri değil mi?neden bu veriler üzerinden tekrar 1. dağıtım ve daha sonra 2. dağıtım yapmış.?burda 1.dağıtımı yapmasına gerek var mı?bunlar zaten 1. dağıtım verileri değilmi?

Ynt: maliyet muhasebesi soru örneği

balance ' Alıntı:
arkadaşlar 17 temmuz 2005 de çıkan maliyet muhasebesi 2. soruya takıldım.Soruda bize verdiği direkt giderler toplamı zaten 1. dağıtım verileri değil mi?neden bu veriler üzerinden tekrar 1. dağıtım ve daha sonra 2. dağıtım yapmış.?burda 1.dağıtımı yapmasına gerek var mı?bunlar zaten 1. dağıtım verileri değilmi?

benimde dikkatimi çekmişti bu soru... ve şöyle düşünmüştüm: eğer birinci dağıtım diye belirtmiyorsa soruda birinci dağıtım yapılmış diyemiyoruz, önce birinci dağıtımı sonra 2. dağıtımı yapıyoruz mesela 2006 kasım 1. soruya baktığında tabloda 1.dağıtım toplamları diye belirtmiş... kafa karıştırıcı bir soru ama aklımızda bulunsun...

Ynt: Maliyet Muhasebesi Soru Örneği

balance ' Alıntı:
evet gülsevdam katılıyorum sana.1.dağıtım toplamı diye belirtmediği takdirde işlem 1.dağıtım ve 2 .dağıtım olarak yapılacak.