Mastercard ve Hbsc Protesto Kampanyası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan h.Murat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
“ HSBC ve MASTERCARD' a HAYIR ”

HSBC : Ermenistandaki Soykırım konferansının ana SPONSORU.
MASTERCARD : Ermeni Soykırımı olmuştur, PKK ile savaşta 30.000 kişi ölmüştür, Atatürk Kürtleri asimile etmiştir söylemindeki tanıtım kitabının ana SPONSORU.

Sadece katılmakla kalmayalım tüm tanıdıklarımıza da iletelim ki, elin oğlunun vatanımızı ve üzerinde yaşayanları karalamak için hiçbir fırsatı kaçırmadığını herkes öğrensin...

Şampiyonlar Ligi ana sponsoru MasterCard, Olimpiyat Stadı’ndaki final için 290 sayfalık İstanbul Şehir Rehberi hazırladı. Gazetecilere ve yabancı konuklara dağıtılan rehberin Türkiye’ye hakaretle dolu olduğu ortaya çıktı.

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki Türkiye'ye prestij kazandıran görkemli final organizasyonuna gölge düştü. Şampiyonlar Ligi'nin ana sponsoru MasterCard'ın, İstanbul'a gelen yabancılar için özel olarak hazırlattığı 'İstanbul City Guide' adlı şehir rehberinde Türkiye, Türkler ve Atatürk hakkında suçlayıcı ifadeler yer alıyor.

Şampiyonlar Ligi'nde akredite olan 120'si Türk toplam bin 800 gazeteciye ve UEFA'nın yabancı konuklarına dağıtılan eser klasik bir İstanbul rehberi kimliğinden çıkarak, Türkiye aleyhtarı politik bir hüviyete bürünmüş. MasterCard'ın sözcüsü Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Jurgen Klinsmann'ın önsözünü yazdığı rehberi İstanbul'da yaşayan İngiliz kadın gazeteci Virginia Maxwell kaleme aldı. Londra'daki "Lonely Planet" adlı kitabevinin bastığı şehir rehberinde İstanbul eğlence, gezi, mimari, tarih, kültür ve semt bölümleriyle anlatılmış. Türkiye'deki toplulukları etnik kimliklerine göre sınıflandıran Maxwell, Atatürk'ün, Kürtleri asimile etmek için dillerini yasakladığını öne sürüyor. Kürtlerin tarih boyunca bağımsızlık için savaştığını anlatan yazar, "Son bir asırdan beri Kürtler, bağımsızlık için merkezî otoriteye karşı mücadele ediyor. Atatürk, 1924 yılında Kürtleri asimile etmek için Kürt dilini yasakladı. 1920 ve 1930'larda Anadolu'da çok kanlı isyanlar çıktı. 1984'ten bugüne kadar savaşta ise 30 bin insan öldü." yorumunu yapıyor. Ermeniler için de 'toplu kıyıma maruz kaldılar' ifadesi kullanılıyor. Rehberde, Ermenilerin Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerine kadar barış içinde yaşadığı; ancak sonradan bağımsızlık için isyan ettikleri vurgulanarak, "Gerilla savaşı yapan Ermeni çeteler yüzünden, suçsuz Ermeniler de zarar gördü. Ermeni teröristleri yok etmek için Anadolu'da ve İstanbul'daki masum Ermeniler de toplu kıyıma uğradı. Ermeni nüfusu, Osmanlı'daki etnik milliyetçilik sonucunda artan toplu katliamlar ve göçlerle büyük ölçüde azaldı." şeklinde ibareler kullanılıyor.

Tüm arkadaşlarıma mail attım ve protestonuzu destekliyoruz.ayrıca bu konuda bizi aydınlattığınız içi çok teşekkürler :!: :!: :!:

h.Murat' Alıntı:

MASTERCARD : Ermeni Soykırımı olmuştur, PKK ile savaşta 30.000 kişi ölmüştür, Atatürk Kürtleri asimile etmiştir söylemindeki tanıtım kitabının ana SPONSORU.

bu yazıya daha fazla ilginin olmasını beklerdim.
yazının bulunduğu yer de gayet iyi.(sosyal güvenlik)

bilgilendirdiğin için sağol.

h.Murat' Alıntı:

Arkadaşlar bildiğim ve gazetelerden okuduğum kadarıyla HSBC nin amblemi Bankanın bilgisi dışında Ermenistandaki konferasta kullanılmış olayı ögrenir ögrenmez HSBC bank internet sitesinden bu amblemi derhal kaldırtmış.

MAstercart ' ın türkiyedeki temsilcisi ve kitabı burada yayınlayan kişi ise bir televizyon programında binlerce kez özür dileyip. Kendisinin kitabı tam olarak okumadan yayınlanmasına izin vermesinin ne gibi sonuçlar doğuracagını ögrendiğini söylemistir. ( tabiki bunun nekadarı doğru onu bilemeyiz.)

Merhaba;

Tabi ki aynen öyle yapacaklar zaten.Bunlar oyun arkadaşlar.Asıl olay karalamadan ziyade sömürgecilik çalışmalarıdır.Biz yaptık arkasındayız mı? diyeceklerdi.İçten içe sömürülen ülkemizde bizi bazı şeylerle o kadar güzel oyalıyorlar ki, burnumuzun dibindeki olaylara bile karşılık veremez olduk.

Sosyal Güvenlik bölümünde açılmış olan bu konu Diğer bölümüne taşınmıştır. Konuya uygun bölümün burası olduğu tarafımızca tespit edilmiştir... İlginize teşekkür ederiz.

---

Alomaliye.com Web Team

arkadaşlar bende mail listemde ne kadar arkadaşım varsa hepsine gönderdim. gittim mastercard sitesine orayada protesto yazımı yazdım ve bu iki kuruluşla olan irtibatımızıda keselim. Eğer vatanımızı seviyorsak yapalım. Çünkü bunlar önce söylüyorlar sonrada bir kuru özür diliyorlar, ve biz bunun artık böyle olmayacağını ve bizi salak yerine koyamayacaklarını onlara hadlerini bildirmemiz gerektiğini anlalatım ki bir daha yapmaya cesaret edemesinler.