Mavi Kapak Getirene Ücretsiz Taksi Hizmeti

Üyelik
6 Eyl 2005
Mesajlar
1,802
Konum
İstanbul
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de bir taksi durağında başlatılan mavi kapak toplama kampanyası kapsamında, 250 adet mavi kapak getiren müşterilere, ücretsiz ulaşım hizmeti veriliyor.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki taksi durağının sorumlusu Nuh Metin Kaçmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının, engellilere yardım etmek ve çevre kirliliğini önlemek olduğunu söyledi.
Engelliler için 250 mavi kapak getirenler için sağlanan ücretsiz ulaşımın, şehir içini kapsadığını ve bir defaya mahsus olduğunu kaydeden Kaçmaz, şunları söyledi:
''Engelliler yararına düzenlenen mavi kapak toplama kampanyası, okullarda, esnaf arasında ve sivil toplum kuruluşları arasında hızla yayılıyor. Biz de, kapakları atarak çevre kirliliğine sebep olmak yerine engellilerin yararına kullanmanın daha faydalı olacağı düşüncesiyle kampanya başlattık. Önce kendi şoför arkadaşlarımız kapak toplamaya başladı, daha sonra bunu geniş kitlelere yaymak istedik. 250 adet kapak getiren müşterilerimize, bir defaya mahsus olmak üzere şehir içinde istediği yere gitmeleri için ücretsiz ulaşım hizmeti sunuyoruz.''
Kaçmaz, topladıkları kapakları engellilerin tekerlekli sandalye sahibi olmaları için Osmaniye Engelliler Platformu'na teslim edeceklerini belirterek, Osmaniyelilerden kampanyaya destek olmalarını istedi.
Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Mimar Haydar Aktürk de, taksi durağı şoförlerine kampanyaya verdiği destek için teşekkür etti.
Her insanın engelli adayı olduğunu belirten Aktürk, engellilere yardım etmenin herkesin görevi olduğunu belirtti.
 

Benzer konular

Üst