Mesai kanıtlama ve mesai çizelgesi

yapılan fazla mesai nasıl kanıtlanır mesala işyeri işleri için kullandığımız aracın benzin faturaları delil olurmu o anda işyeri için çalıştığımızın delili olurmu ve işyerinde personele mesai çizelgesi tutulmak zorunlumu gerçi bordro ya imza atıyoruz ama fazla mesai kısmı daima boş duruyor.

Ynt: Mesai kanıtlama ve mesai çizelgesi

fazla mesai hakkınız varsa ve alamıyosanız kısa yolu çalışma bakanlığına dilekçe yazmanızdır.İşyerinizin bu belgeyi tutma zorunluluğu katimidir bilmiyorum ama çalışma saatlerini bir şekilde belgelemek zorundadır.Akaryakıt fişinin bağlayıcı bir unsur olduğunu zannetmiyorum.Ama bordro kısmına bence daha dikkatli bakın göstermelik de olsa mesai vermişler siz de bunu imzalamış olabilirsiniz.

teşekkür ederim,mesai kısmı boş ve ücrete hiç yansımıyor ve bankaya yattığı için boş olduğunu biliyorum ama iş yerinde tutulmuyor sadece iş arkadaşları var tanık olarak.

iş yargı yoluna yansıyınca ve o arkadaşlarının şahit olunca durum size döner haklı davanızda haklı olursunuz.Bence işvereninizin kulağına kar suyunu kaçırın siz ki hakkınızyenmesin.Alınteridir bu kadar kolay harcanmamalı işverenler duyarlı olmalı