Mesleğe Yeni Başlıyorum

Merhabalar ben 2 yıllık deniz ve liman işletmeciliği mezunuyum Açık öğretimden iktisat okuyorum ve muhasebecilik mesleğine ilgim çok yüksek internetten sürekli muhasebe alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum excel de öğreniyorum okulum bitene kadar bir mali müşavirin yanında iş öğrenmek istiyorum parasız da olur hiç sıkıntı yok okulum bitince de sınava girip smmlik stajını başlatırdım bir kaç tane mali müşavir buldum onlarda doluyuz diyorlar ben sadece mali müşavirlere bakıyorum başka nerelere bakmam gerekir bu işi nasıl öğrenebilir kendimi nasıl geliştirebilirim bu işe ilk giricek birine ne tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Merhabalar ben 2 yıllık deniz ve liman işletmeciliği mezunuyum Açık öğretimden iktisat okuyorum ve muhasebecilik mesleğine ilgim çok yüksek internetten sürekli muhasebe alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum excel de öğreniyorum okulum bitene kadar bir mali müşavirin yanında iş öğrenmek istiyorum parasız da olur hiç sıkıntı yok okulum bitince de sınava girip smmlik stajını başlatırdım bir kaç tane mali müşavir buldum onlarda doluyuz diyorlar ben sadece mali müşavirlere bakıyorum başka nerelere bakmam gerekir bu işi nasıl öğrenebilir kendimi nasıl geliştirebilirim bu işe ilk giricek birine ne tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim
Sayin RestinPeace

Ilginizin olmasi, bu meslegi sevmeniz cok guzel. Bu yolda Allah yardimciniz olsun. Zorlu bir surec ama bu sizi yildirmasin. Benim nacizane tavsiyem. Ilk once temel yapmak icin bir muhasebe kursuna gidebilirsiniz. Burada temel bazi seyleri ogrenebilirsiniz. Sonrada bir sirketin muhasebe bolumu de olabilir, bir mali musavirinde.

Bu arada bazi muhasebe kitaplarina da goz atarsaniz iyi olur. Mesela piyasadaki temel muhasebe kitaplari vb.

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
(Kusura bakmayın hemşehricilik yapacağım :) )
Sevgili hemşehrim, Ferhat abinin tavsiyelerine uymakla birlikte,bizler burdayız,bilgi anlamında elimizden geldiğince destek olmaya çalışırız.
Yolunuz açık olsun inşallah

Sayin RestinPeace

Ilginizin olmasi, bu meslegi sevmeniz cok guzel. Bu yolda Allah yardimciniz olsun. Zorlu bir surec ama bu sizi yildirmasin. Benim nacizane tavsiyem. Ilk once temel yapmak icin bir muhasebe kursuna gidebilirsiniz. Burada temel bazi seyleri ogrenebilirsiniz. Sonrada bir sirketin muhasebe bolumu de olabilir, bir mali musavirinde.

Bu arada bazi muhasebe kitaplarina da goz atarsaniz iyi olur. Mesela piyasadaki temel muhasebe kitaplari vb.
Çok teşekkür ederim. Kurs olarak internetten udemy kullanıyorum fatura düzenleme,gerçek usul vergilendirme,basit usul vergilendirme,yevmiye defteri, işletme defteri felan bunlar konusunda az çok bilgi sahibi oldum elimde genel muhasebe kitabıda var borç alacak konusunda da bilgi sahibi oldum kurs olarak internet yeterli mi sizce yoksa yüz yüze bir kursa gitmem gerekir mi?

Ne güzel sevmek bence işin temeli, sevdikten sonra ilerlersiniz.
Ben daha tavsiye verecek seviyede değilim ben de yeni sayılırım , öğrenmek için çok didindim araştırdım sürekli soru sordum .
Şimdiye kadar anladığım en güzel öğrenme işin içindeyken oluyor ve ne kadar araştırırsak araştıralım tam %100 biliyorum yok bu meslekte sürekli yeni birşeylerle karşılaşılıyor, o yüzden çok kasmamak lazım biyerden başlayın siz hedefiniz bu yol olduktan sonra gerisi gelir adım adım☺️
Bu forumda da gerçekten çok yardımcı oluyorlar sağolsunlar .

Üniversiteyi bitirmeden bu işe atılmam doğru mu işi öğrenicek bir yer bulabilir miyim yoksa bitirmeyi mi beklim üniversite bitene kadar kendimi geliştirmek istiyordum hani belki üniversite bitmediği için ciddiye almazlar diye düşünüyorum