Mevzuat Dergisi

elifbe

Katkı Sunan Üye
Mevzuatı ve mevzuatla ilgili yazıları takip etmek adına abone olduğunuz bir yayın, dergi, bülten var mıdır. Hangi yayınları tavsiye edersiniz. Aylık bir dergiye abone olmak istiyorum. Bu konuda önerileriniz nelerdir. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Tabii Lebib ücretlidir. Beklentiniz önemli. Ben daha basit düzeyde temel konular hakkında bilgi sahibi olayım derseniz odanın dergisi daha uygundur.

Sayın elifbe,

Arkadaşlarımın önerilerine iki dergi ekliyeyim. Biri Yaklaşım diğeri Vergi Dünyası. Önerim bunların herbirinden birer sayı edinip bir göz gezdirin, sonra daha uygun gördüğünüzü siz seçin. Her biri de ciddi ve başarılı yayınlardır.

Bütçe meselesi lebip 37 tl yaklaşımda herhalde 25 tl civarındadır vergi dünyasında makale başına bir ödeme listesi gördüm hesap uzmanlarının yayınlarında keşke vakit ve para olsada tüm dergilere abone olabilsek.Yaklaşımda daha güncel konular var her kesime hitap ediyor , lebip yaykın daha kurumsal bilgi birikimi için makaleler var yani daha çok kurumsal faaliyet gösteren firmalara hitap ediyor . Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Yaklaşımla 1993 yılında tanıştım.Turmob genel kurul delegesi idim orada tanıttılar bu ilk sayı inşaat sayısı idi hemen abone oldum harika bir dergi idi 10 yıl kadar sadece dergi aboneliğim devam ettim mevzuat için lebip yalkına üye idim onlardada dergi ilk yıl tanıtım için mevzuatın eki olarak verildi çok güzel makaleler hep vardı.Sonradan o da ücretli oldu maliyet meselesi zamanla gelirler azalıp ödemede zorlanınca internet yayınları çoğaldı bahanesi ile ikisinide bırakmak zorunda kaldım ama eksikliğini hissediyorum elinin altında hazır bilgi kaynağı olması her zaman iyidir arkadaşlar gücelliğini kaybetsede 1993 yılı dergileri dahi kitaplıkta duruyor atmaya kıyamıyorum emekli olurken kitaplığımı ticaret lisesi öğrencileri faydalansın diye okula bağışlamayı düşünüyorum .İnternet büyük bir kütüphane ama aramak içinde emek gerekiyor aranacak yeri bilmek gerekiyor.Gerçi işler azalınca problemli işlerde azaldığı için mevcut bilgilerle idare edilmeye başlandı.Her çıkışın bir inişi var büro muhasebeciliğide böyle oluyor biz ihtiyarlarda artık devrimizi tamamlıyoruz birlikte çalışmayı beceremiyoruz ama birlikte çalışıp her kes ayrı bir dalda ihtisaslaşırsa daha verimli işler yapılacaktır hatalar azalacaktır kurumsallaşınca meslekte saygı görecektir diye düşünüyorum biz yapamadık gençler yapmalı arkadaşlar.İyi çalışmalar.

Yaklaşımla 1993 yılında tanıştım.Turmob genel kurul delegesi idim orada tanıttılar bu ilk sayı inşaat sayısı idi hemen abone oldum harika bir dergi idi 10 yıl kadar sadece dergi aboneliğim devam ettim mevzuat için lebip yalkına üye idim onlardada dergi ilk yıl tanıtım için mevzuatın eki olarak verildi çok güzel makaleler hep vardı.Sonradan o da ücretli oldu maliyet meselesi zamanla gelirler azalıp ödemede zorlanınca internet yayınları çoğaldı bahanesi ile ikisinide bırakmak zorunda kaldım ama eksikliğini hissediyorum elinin altında hazır bilgi kaynağı olması her zaman iyidir arkadaşlar gücelliğini kaybetsede 1993 yılı dergileri dahi kitaplıkta duruyor atmaya kıyamıyorum emekli olurken kitaplığımı ticaret lisesi öğrencileri faydalansın diye okula bağışlamayı düşünüyorum .İnternet büyük bir kütüphane ama aramak içinde emek gerekiyor aranacak yeri bilmek gerekiyor.Gerçi işler azalınca problemli işlerde azaldığı için mevcut bilgilerle idare edilmeye başlandı.Her çıkışın bir inişi var büro muhasebeciliğide böyle oluyor biz ihtiyarlarda artık devrimizi tamamlıyoruz birlikte çalışmayı beceremiyoruz ama birlikte çalışıp her kes ayrı bir dalda ihtisaslaşırsa daha verimli işler yapılacaktır hatalar azalacaktır kurumsallaşınca meslekte saygı görecektir diye düşünüyorum biz yapamadık gençler yapmalı arkadaşlar.İyi çalışmalar.

Tamamen katılıyorum. Çok güzel bir paylaşım.

Ben açıkçası gelir ortaklığı olarak birleşmeyi olanaksız görüyorum. Bence insanların kafasına; birleşip iş yükünü azaltmaktansa gelirlerini paylaşmamak daha cazip geliyor. A, B, C olarak isim verdiğimiz 3 Smmm arkadaş hayal edelim. Bunlardan da A'nın 30 müşterisi, B'nin 20 müşterisi, C'nin 10 müşterisi olduğunu varsayalım. Sizce Smmm A; B ve C ile birleşmek ister mi? Bence istemez. Smmm B bile karamsar bakabilir. Burada bu senaryoya göre birleşmeyi isteyecek tek kişi Smmm C olarak gözüküyor. Ortaklık herkes eşit şartlarda olursa bir nebze mümkün olabilir. diye düşünüyorum. Ortaklık yapısında benim aklıma yatan gider ortaklığıdır. Gene 3 arkadaş 3+1 daire gibi bir ofis tutsalar. Birde ortak bir sekreter çalıştırsalar. Kira+Elektrik+Su+İnternet+Isınma+Ortak Eleman+Çay kahve giderleri 3'e bölünür çok da avantajlı olur diye düşünüyorum. Kusura bakmayın konuyu dağıttım ama okuyunca birkaç bir şey de ben yazmak istedim. Bunlar kendi fikirlerimdir. Saygılar...

Bilgi edinmek için yaklaşım dergisini hiddetle ve şiddetle tasfiye ederim odanın dergisi ise 5 para etmez uydurukca hazırlanmış ama alın olkuyun elinizin altında bulunsun lakin ki yaklaşım number one bu alanda

Odanın hangi dergisi,oda kağıt ortamında dergi işini bıraktı..Yaklaşım dergisini bizde yıllarca kullandık ve çok faydalandık...
Fakat dergi olayı da eskidi artık,yaklaşımın web aboneliği bu anlamda daha faydalı olur gibi düşünüyorum.