fonradar

mm ünvanı

ERAYERAY

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar üstad mustafa gülşen arkadaşıımızın güzel bir önerisi var.sizler de bu öneriye umarım gereken desteği veririsiniz.

Değerli Meslektaşlarım,

Az evvel Bursa Odası Yöneticilerinden değerli meslektaşımız Özcan Dilekyiğit ile mesleki sıkıntıları görüşmemizdeki bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

" MM kısaltmasının meslek mensuplarınca isimlerinin başında kullanımı."

Bu kadar sorun var iken, önemsiz gibi görünen bu konu göz ardı edilmemelidir diye düşünüyorum. Dr., Av., Müh. gibi kısaltmalara sahip olan meslek örgütlerinin, toplumda edindiği itibar tartışılmaz. Diğer mesleklere göre henüz 18?inde yani genç olan meslek örgütümüzün itibarı, elbetteki sadece şeklen değişikliklerle yükselmeyecektir. Ancak, mesleğe artık değişim her yönde olmalıdır. Konu hakkında sizlerinde düşünceleriniz meslek için önem arzetmektedir.

Av. Rafet CANBAZ
Dr. Ahmet KÖSE
SM. Özcan DİLEKYİĞİT
MM. Mustafa GÜLŞEN
YMM. Masum TÜRKER

Saygılarımla,

MM. Mustafa GÜLŞEN

Ynt: mm ünvanı

Ünvanımız biraz uzun artık bencede biraz kısalmalı ama MM biraz ilginç oluyor peş peşe okunuca komik bir anlam çıkıyor.::)) Serbest muhasebecilik te kalktığına göre SMM olabilir belki ama oda biraz anlamsız oluyor.

İsmin başına meslek ünvanının konulması açısından da haklısınız.Bencede iyi olur

serbest muhasebecilik ünvanı kalktığı için ,ve hakkı korunanların çoğunun mali müşavir olabileceğini ve mali müşavir ünvanının daha karizmatik ve yakışır olduğunu düşünerek ben de mm olarak değişmesi fikrini savunuyorum .

merihs12 ' Alıntı:
serbest muhasebecilik ünvanı kalktığı için ,ve hakkı korunanların çoğunun mali müşavir olabileceğini ve mali müşavir ünvanının daha karizmatik ve yakışır olduğunu düşünerek ben de mm olarak değişmesi fikrini savunuyorum .
bu cümle alkışlanır ancak.