fonradar

MSSSQL 2005 ve LKS

Merhaba arkadaşlar.
LKS yi SQL 2005 developer edition ile kurmaya çalıştım. Daha kuruluş aşamasında veritabanı oluştururken bir türlü kullanıcıyı oluşturamama problemi vardı onu bir şekilde forumlarda araştırarak çözdüm. Ancak sql 2005 in 2000 e göre daha hızlı olduğu herkes tarafından söylenen bir söz olmasına rağmen LKS nin açılması ve firmaların oluşturulması normalden çok daha uzun sürüyor. Ayrıca yeni dönem eklerken "Must declare the scalar variable" native error (11-LG_STKHANDLEINOUT veritabanı aracı açılmadı) hatası alıyorum sürekli. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum.

Ynt: MSSSQL 2005 VE LKS

Merhaba,
Bana kalırsa bu soruyu "LOGO" ile görüşmende fayda var. Buradan alacağın yardımla belki sorun çözülmüş gibi görünebilir ama veritabanındaki bir hata mali tabloların hatalı alınması sonucunu çıkarabilir ve sonra çözümü zor sorunlarla karşı karşıya kalabilirsin.

Ynt: MSSSQL 2005 ve LKS

Ukde ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.
LKS yi SQL 2005 developer edition ile kurmaya çalıştım. Daha kuruluş aşamasında veritabanı oluştururken bir türlü kullanıcıyı oluşturamama problemi vardı onu bir şekilde forumlarda araştırarak çözdüm. Ancak sql 2005 in 2000 e göre daha hızlı olduğu herkes tarafından söylenen bir söz olmasına rağmen LKS nin açılması ve firmaların oluşturulması normalden çok daha uzun sürüyor. Ayrıca yeni dönem eklerken "Must declare the scalar variable" native error (11-LG_STKHANDLEINOUT veritabanı aracı açılmadı) hatası alıyorum sürekli. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum.

Sn Ukde merhabalar
Oncelikle bir programci oldugumu belirteyim
Buna benzer problemler bizde yasadik
Aciklamaya calisayim size durumu elimden geldigince
Elinizedeki urun sql 2000e gore uretilmis
Programi kurarken sql de tablolari olusturmasi icin sql scriptleri yurutur
Bu scriptler sql 2000 syntax'ina (dilbilgisi de denebilir sanirsam) gore yazilmistir
Ama sql 2005te bu syntax'ta bazi degisiklikler yapildi microsoft tarafindan
Eger ki kurulum sirasinda tablolari ve gerekli diger seyleri olusturan scripti siz calistirabilecek durumda iseniz 2005 syntax'ina gore duzenledikten sonra calistirdiginizda tum veritabanini duzgun bi sekilde olusturacaktir ve sorunsuz bir kurulum yapacaksiniz
Tabi sql hakkinda detayli bilgi sahibi iseniz bunu yapabilirsiniz aksi halde sorunsuz kurulum icin tek cozum sql 2000 uzerine bir kurulum olacaktir
Umarim yardimci olabilmisimdir :)