fonradar

Müdür Süre Uzatım Ve Tek Müdüre İndirme

meduzam

Katkı Sunan Üye
08 NİSAN 2004 tarihli ticaret sicil gazetesinde şirket müdürlüğüne X VE Y'nin 10 yıl süreyle
atanmasına .........................." şeklinde tescillenmiş.
1-Müdür süre uzatım ile ilgili olarak karar alırken süre geçtiği için
karar tarihi 08 nisan 2004 atılabili mi ve kararın içeriğinde de X ve Y.nin yetkilerinin 08.04.2013 tarihinden başlamak üzere 10 yıl süreyle yeniden seçilmesine diye yazılabilir mi

ticaret sicilya da noterde geçmişe yönelik kararlarda sorun olur mu en fazla ne kadar geriye gidilebilir mi tarih olarak.
2- Müdürler için yeniden imza beyannamesi mi çıkarılması gerekecek mi noter istiyor mu
3- Müdürü tek kişiye Sadece X kişisi için nasıl bir karar alınabilir. Sadece X in görev süresi mi uzatılacak kara da o zaman Y ile ilgili bir karar alınacak mı müdürlüğünün sona ermesine ilişkin örenk varsa seviniriz.

_15 gün lük Süre İçinde Ticaret siciline tescil olunması lazım Buna Uymadığınız zaman da herhangi bir ceza geldeğinide uygulamada görmedim .
_Ticaret Sicil Tescil Sürelerinin belli bir şekilde ifa edildiğini Ticaret Sicil Memurunun da Buna dikkate alarak tescil işlemini yaptığını bunun bir yönetmeliği genelgesi olduğunu ticaert sicil müdürlüklerinde de görmedim bu konuda sicil memurlarının üyelerini bilgilendirdiklerine mesleği icra ederken bile rastlamadım

yapmanız gereken ;
ilerde işlemlerde Bir Sıkıntı olmaması için Müdürlük kararı alınacak müdür için imza tescil beyannamesi ve tescil sonrasıda imza sirküsü çıkartman lazım