MUH-SGK - İstirahat Süresinde Çalışmamıştır

Arkadaşlar Merhaba

Muhtasar SGK beyannamesi verirken teknik bir hata nedeniyle tüm çalışanlara (yaklaşık 750 çalışan ) istirahat süresinde çalışmamıştır seçeceğine evet işaretlenerek beyannameyi onayladık..

Bu şekilde kalsa sorun teşkil eder mi ?
Hizmet belgelerinde (*4a) şeklinde çıkıyor şimdi.

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Merhaba
Sorunuzun cevabını açıkcası bilemiyorum.1-2 kişide yaşansaydı düzeltme verin derdim ama 750 kişiden bahsediyorsunuz.
Ben açıkcası bir sorun çıkacağını zannetmiyorum.neticede bu kişilerin (anladığım kadarıyla) hepsi, normal çalıştı ve aralarında istirahatli olan yok. Yani burada devletin herhangi bir prim veya gelir kaybı yok.Olsa olsa,çalışanlar hizmet dökümlerine baktıklarında o yıldızın ne olduğunu merak edip endişeye kapılacaklardır.Yinede kuruma danışmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Etkileşimler: xyor
Merhaba
Sorunuzun cevabını açıkcası bilemiyorum.1-2 kişide yaşansaydı düzeltme verin derdim ama 750 kişiden bahsediyorsunuz.
Ben açıkcası bir sorun çıkacağını zannetmiyorum.neticede bu kişilerin (anladığım kadarıyla) hepsi, normal çalıştı ve aralarında istirahatli olan yok. Yani burada devletin herhangi bir prim veya gelir kaybı yok.Olsa olsa,çalışanlar hizmet dökümlerine baktıklarında o yıldızın ne olduğunu merak edip endişeye kapılacaklardır.Yinede kuruma danışmanızı tavsiye ederim.

Görüşleriniz için Teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyorum kurum herhangi bir şekilde zarara uğramıyor.
fakat belki usulde hata diye ve muhsgk yeni olması nedeniyle görmezden gelirler diye düşünüyorum.

Ptesi en iyisi kuruma başvurayım ama bir çok şube var.

bu arada PWC denetim şirketinden eğitim alırken orayı bütün çalışanlara evet işaretleyin demişlerdi umarım bir yaptırım çıkmaz yoksa ek iptal vermek zorunda kalacağız

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Evet bazı eğitim videolarında o kısmın evet olarak işaretlenmesi gerektiğinden bahsedilmiş,bende farkettim..Fakat görülüyor ki,bu hatalı bir anlatım.
Siz en iyisi kurumla görüşün.Geçmiş olsun