fonradar

muhasebe ıso9001

heerdeem

Katkı Sunan Üye
sevgili forumdaşlar

malumunuz havalar sıcak. bir yandan geçiciler. bir yandan tatildeki arkadaşlarınızın telefonla hal ve hatır sormaları :evil:

olsun. bizler aşkla çalışmaya devam ediyoruz!!!

şimdi soru şu:muhasebe dünyasında tabiri caizse ıso 9001 standarları nelerdir. heryönüyle nasıl olmalı.

yalnız benim esas sormak istediğim odası şu kadar metrekare veya mutfağı olsun falan değil daha çok evraksal düzen yönünde.

mesala sürekli yayın dergi almak kıstaslar içindemi vesair durumlar..

paylaşıma açık olursa faydalı olur kanaatindeyim.

boşverin tatili. biz daha kazançtayız(züğürt tesellisi :D )

saygıyla..

sayın halil bey bu çalışmanız için öncelikle teşekkür ederim bu konuyu destekliyorum.ama yanılmıyorsam turmobta böylesine bir çalışma vardı ama daha çok büro düzeni konularında mesleki kriterler var ama mesleki araştırma ve belge düzeni konusu farklı farklı uygulanıyor ve bu durum bir felaket :cry:

sevgili forumdaşlar

bugün Türkiyenin en büyük s.m.m.o. 'sını yani i.s.m.m.o'yu aradım. malumunuz bir süredir en iyi ekonomi yazarı,en iyi birokrat ve benzer şeylerin yanında en iyi büro seçiyorlar.

gerçekten ilginçtir. kendilerinde şu an için böyle somut yazılı kıstaslar olmadığını bahsettiler.!?

şimdi ilginç olan şu. bizim devletimiz yazılacak dilekçelerin punto büyüklüğünü ve yazı karekterini yönetmenliklerle belirliyor. bu var ama asgari olarak vergiyi toplayanlar ve hazırlayanlar için bir standardizasyon yapılmıyor.

zannediyorum bu da ımf isteğiyle olacak. :!:

bu konuda benim kaçırdığım bir bilgi varsa değerli katkılarınız faydalı olacaktır.

saygıyla...