Muhasebe Standartları Kaynak Tavsiyeleri

_KAYA_

Katkı Sunan Üye
Merhaba üstadlar. Aralıktaki sınava tek dersim kaldı.

Muhasebe Standartlarına kaynak ve çalışma medotu tavsiyelerine ihtiyacım var. Tek dersim ve son sınav hakkı.

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Herkese başarılar dilerim.​

ya arkadaş bende aynı senin gibi standartlardan aralık ayına kaldım maalesef.bu notların faydası olur umarım.tabi çalışarak.teşekkürler.

denetle.net sitesinde 2000'in üzerinde soru içeren ders çalışma proğramı var. ben buranad çalıştım. Eylülde tek dersten girdim. sanırım aralık ayına kalmam (İnşallah) kalırsamda yine buradan çalışacağım. proğram mantığı şöyle:1- menüden dersinizi seçiyorsunuz (spk, muhasebe yada denetim) 2-seçtiğiniz dersten cevaplamadığım sorular butonu var. cevaplamadığınız soruları getiriyor. böylece daha önce çözdüğünüz soruları tekrar çözmüyorsunuz. 3- örneğin 25 soru çözdükten sonra aldığınız notu öğrenmek için yine buton var. buna basınca size aynen sınav sistemindeki gibi 4 puan üzerinden (25 soru çözerseniz tabi) puan veriyor. 4- yanlış sorularınızı bir tuşla öğrenip yine bir tuşla doğru cevaplarını görebiliyorsunuz 5- böyle cevapladığınız soruları eleye eleye geriye hiç cevaplanmamış soru kalmıyor. tüm soruları okumuş oluyorsunuz. 6- tüm sorular bitince yanlış soruların cevaplarını sil tuşu var. sadece yanlış cevaplarınızı silip, cevaplanmamış gibi yapıyor. böylece cevaplamadığın sorular butonuna basınca bu kez ikinci tur olarak karşınıza ilk turda yanlış cevapladığınız sorular çıkıyor. böylece doğru cevapladığınız soruları tekrar çözerek zaman kaybetmiyorsunuz. 7- proğramı açıp kapayınca yada her menü hareketinde soruların yerini otomatik değiştiriyor. böylece soruların cevaplarını ezberleyip kafadan atma doğru yanıt imkanınız olmuyor. sitede proğramın tanıtımı var tavsiye ediyorum

Bu işi gerçekten özümseyerek öğrenmek isteyenler için bir kaynak tavsiye edeceğim.

Karşılaştırmalı TMS/TFRS-Vergi Uygulamaları ve Sonuçları (Eski Baş Hesap Uzmanı Akın AKBULUT)

programa ulaşamayan arklar bana özelden mesajla ulaşırlarsa yardımcı olurum.
burdan reklam olmasın diye yazamıyorum malum yönetici arklar siliyor.bu arada
sorular ücretli değil ben kullanıyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar elimden geldiğimce herkese standart notları gönderdim.herkese şimdiden başarılar ve notlarım umarım sizlere yardımcı olur....