Muhasebecilerin Dizisi

tkank

Katkı Sunan Üye
dün diziler arasında zaping yaparken bütün meslekler için ( doktorlar, hostesler , infaz koruma memurları ,
polisler , mankenler ,........) dizi yapıldığını fark ettim

neden bizim meslek gurubumuzun bır dızısı yok.:)

Ynt: muhasebecilerin dizisi

walla iyi olur :) hem dizi için senaryo çok zor olmaz muhasebecilikte malzeme çok düşünün bu akşam muhasebeci dizisi var.dizinin konusu defter tastiklerini yetişitemeyen bir muhasebecinin psikolojik bunalı mı!! :))

Ynt: Muhasebecilerin Dizisi

aslında güzel fikir...
muhasebecilikte dönen bütün dolapları herkes öğrenir devlette ona göre tedbirlerini arttırır.

yada çok güzel bir senaryo üretilir, herşeyin güllük gülistanlık olduğuna dair

Çok sıkıcı bir dizi olur ve reyting almadığı için 2. bölümde yayından kaldırılıııırrrr.... ;D

(Bu arada sıkıcılık mesleğimizin sıkıcı olmasından değil, insanları sıkar.Değil mi ama?)

Bi dakka bi dakka bulduummmmm. Şahane sit-com olur aslında. Kesinlikle. :D

Muhasebeci orada daralırken kahkaha sesleri yükselir.....

Bence böyle bir dizi yapsalar, şöyle bir senaryo gündeme getirirler;

Malum, herkes muhasebecileri kendi gözlerinde her ne kadar "işlerimi mali anlamda götürecek insan" olarak görsede, herkesin içinde "muhasebeci benim vergimi düşürür yada ne bileyim ordan burdan kolaylık sağlar" diye bir görüntü de var. Bu söylediğimi kimse yanlış anlamasın sonuçta bende bir muhasebeciyim ve yaşadığım olaylara dayanarak bunu söylüyorum.

Dolayısı ile senaryoyu bunun üzerine kurarlar. Ve buda başta ben olmak üzere bütün meslektaşlarımızın canını sıkar, onun için bence inşallah böyle bir dizi yapmazlar.

Saygılarımla,

Adem ÜNLÜ

Bir zamanlar "Bizimkiler" dizisinde "Ergun Bey" vardı.

http://www.sinema.com/film/3749/esaretin-bedeli

http://tr.wikipedia.org/wiki/Esaretin_Bedeli

Dünyanın en iyi 2. filmi, öte yandan tüm türler arasında dünyanın en sevilen en beğenilen ilk 3 filmi arasındadır.

Televizyonda da her yayınlandığında seyrederim mutlaka.İçeri girmeden önce bankacıydı sanırım, içerde hapishane müdürünün muhasebe işlerini yapıyordu.Sonrasında herkesi dolandırıp içeri attırıyordu :D Güzel harika bir filim.

aslında sıkıcı olmaz... iyi bir seneryo ile pekala kurtlar vadisi kadar olmasada malzeme çıkar...
"muhasebiciler vadisi" ..... :)

Aldığımız ücret katlandığımız külfete bakarsak herhalde "Köle isaura (yazım hatası varsa özür.)" gibi bir dizi çıkar. :) :'( :-\

Esaretin bedeli, gerçekten ilginç bir film..
2 defa ben de seyrettim...
Geçenlerde bir dizide,mafya babasının limanını maliyeciler basıyor.Stopajla ilgili açıkları yakalıyorlar(Enstantaneler inanılmaz komik geliyor)" şu stopaj farkını görüyormusun","beyefendi durumu mali polise bildirmemiz gerekebilir" v.s.
Bence yapımcılar bir SMMM'ye danışmalılar.......
Bir de dizide (Zannediyorum) İşletmeci rolünde bir bayan var...onun diyalogları da (ciddi ciddi oynamaya çalıştığı için) pek komik......

Muhasebecinin hayatında beyannameden başka ne varki ne senaryo yazabilecekler..