Muhasebecilik Yanında Eşimin Üzerine Bir Acentelik..(O.G.)

ARKADAŞLAR HEPİNİZE KOLAY GELSİN.

Muhasebecilik yanında eşimin üzerine bir acentelik aldım ve sigortacılıkta yapmaktayım.

Bundan yaklaşık iki ay önce bir resmi dairenin araçlarının ihalesine katıldım.
ihaleye toplam dört acente katıldık ve en uygun teklifi verende kalacaktı.
Ben en yüksek fiyatı verdiğimden dolayı saf dışı bırakıldım.

Buraya kadar herşey normal. Ben bu ihaleyi gitti derken vatandaşlardan 10.madde evrakları yani vergi dairesi ve sigorta dan borcu yoktur yazılarını istiyorlar.

En iyi teklifte bulunan resmi dairelerden yazılarını getiremediğinden dolayı ikinci en iyi teklifi veren kişiye yazı yazılıyor. Tabi bu yazılar tarafımıza da bildiriliyor.

İkinci en iyi teklifi veren kişi de aynı yerlerden borcu yoktur yazısını alamadığından dolayı ihalenin iptal olduğuna dair yeni bir yazı geldi elime.

İkinci ihale 20/F maddesine göre yeni bir ihale olacak diye bana bildirildi.
Neyse gene tüm evraklarımı hazırladım. İhale bu gün saat 10:00 da olacaktı.
İhale yerine gittiğimde birde ne göreyim. İhaleye iki kişi katılıyor.

Birinci kişi ben İkinci kişi ilk ihalede en iyi teklifi veren ve evraklarını veremeyen ilk kişi.
Ben buna doğal olarak ihale makamına bu kişinin birinci ihalede evraklarını temin edemediğinden dolayı bu ihaleye giremez diye söyledim. Ama bunun kanunlara göre normal olduğunu söylediler.
İkinci ihalede ben gene hiç rakam düşmedim. ve ihale tekrar birinci ihalede olduğu gibi diğer firmada kaldı.

İtiraz etmem için ve Hakkımı aramak için sizlerden yardım istiyorum.
Kamu ihale yasasına göre bazı maddeler buldum.
Yayınllanan kanunlar ve çıkan tebliğler benim söylediğim gibi giremez diyor.

Acaba bu konuda siz ne diyorsunuz lütfen acele edin bu gün öğleden sonra itiraz dilekçemi vermem gerekiyor.

Ynt: ÇOK ACİT MESLEKTAŞLARIMDAN YARDIM.

sayın suatcan;

Kamu ihale yasasına göre bazı maddeler buldum.
Yayınllanan kanunlar ve çıkan tebliğler benim söylediğim gibi giremez diyor.

demişsiniz,

eğer durum böyle ise itiraz etmeniz en doğal hakkınız bence hemen edin...

Ynt: ÇOK ACİT MESLEKTAŞLARIMDAN YARDIM.

Zaten itiraz edeceğim.
Ama eğer daha kesin ve net bir bilgi bulabilirmiyim diye araştırıyorum. Gerçekten başıma gelen birşey değil böyle bir durum ve Kamu ihale kanunundan da çok uzağız mesleki olarak.

Daha önce böyle bir durumla karşılaşan veya bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaşım bana şu maddeye dayanarak giremez kazanırsın diye bir fikir verirmi onu araştırıyorum.

Yoksa itirazda bulunacağım zaten

Ynt: Muhasebecilik Yanında Eşimin Üzerine Bir Acentelik..(O.G.)

Sayın Suat Can.
Bu Konuyla ilgili geçen hafta ben zor durumda kalmıştım ve bu konuyla bayağı bir araştırma yaptım.
üzülerek söylemeliyim ki; İhale yasaklaması uygulaması kalkmış tekrar ihaleye katılıyor bu konuyla ilgili kamu ihale kurulu kararını gönderiyorum. İyi Çalışmalar...