fonradar

Muhasebede 3 Yıllık Staj Sonucunda Tam Anlamıyla Yeterli Konumda Olur Muyuz

mrb smmm staj başlama sınavına katılmak istiyorum muhasebe bölümü mezunuyum daha sonra dikey geçişle işletme lisansına tamamladım fakat iş tecrübem yok... 3 yıllık stajı muhasebe bürosunda yaptığım taktirde acaba tam anlamıyla muhasebeye hakim olur muyum

Önce bir 1 ay muhasebe bürosun da çalışın ve bu işe baslamadan önce az çok bilginiz olsun sonra karar verirsiniz 3 yil için de yeterli olurmusunuz uzun bir yol yorucu yıpratici .....bilinçli olarak girin bu sinavlara

Önce bir 1 ay muhasebe bürosun da çalışın ve bu işe baslamadan önce az çok bilginiz olsun sonra karar verirsiniz 3 yil için de yeterli olurmusunuz uzun bir yol yorucu yıpratici .....bilinçli olarak girin bu sinavlara

sınavlara girdiğimde başarılı olamayacağımdan şüphem yok.. daha önce iş deneyimimin olmadığından çekimser kalıyorum sayet staj yaparsam büro yapmayı düşünüyorum lakin bu 3 yıl süre yeterli olur mu acaba tüm işleyişi öğrenmeme

benim söylemeye çalış tigim kazanirsin veya kazanamazsin demiyorum sinavlari bu yola başlamadan once gidin bir muhase bürosuna 4 veya 5 ayini gecir gercekten bu işi yapmak istiyormusun iyi veya kötü yanlari gör ondansonra gir bu yola ben genelde bu işe baslamak istediğinde bunu öneririm karşıdan davulun sesi güzel geliyor stresli bir iş boş zamanin olmuyor her zaman yoğunluk bunlari yaşa yoksa sinav bölümü en kolay kısımları

Sınav konusunda başlatmadan ziyade yeterlilik zorluyor.staja başlamadan yer ayarlamanızı öneririm.sonra staj yeri bulmak zor oluyor.

anlıyorum sizi ama ekmek aslanın ağzında..her işin zorlukları olacağı kanaatindeyim.. teori olarak az çok bilgiye sahibim aslında fakat uygulama olarak sıfırım diyebilirm bu şekilde bi büroda ne kadar sürede işi öğrenebilirm

Bizde size şunu anlatmaya çalışıyoruz bizler cok zor yollardan geçtik size muhase işini öğretecek muhasebeci bulursan 3 yil icinde öğrenirsin mutlaka ama bunu 1 ayda herseyi ogrenirsin veya sana öğretirler diyemem stajer olduğunu öğrendiklerinde seni rakip olarak görürler ayak işleri temizlik islerini vb yaparsın ilk başta bazen ssk kendin yatirirsin bence siz bu yola gireceksiniz oncelikle muhase bürosunda çalışma ya başlayın çünkü uzun bir yol deneyim olmazsa staj yeri bulmanizda zor sinirler yipriyor stres eksik olmuyor bu belgeyi alınca hersey bitmiyor en az 4 veya 5 yilini veriyorsun ama garanti n yok belgeyi alirsin ama işsiz olursun veya büro acarsin 1 yil sonra kapatirsin çünkü devlet memuru deyilsin tahsilat yaparsan paran olur mukelleften parani alamazsin çünkü ya batar ya muhasebeciye para vermek istemez 15 de maaş gelmez ek işler yaparsin bu işe başladığına pişman olursun yillarini verirsin

Son düzenleme: