Muhtasar Beyanname Değişikliği

sayın üstadlar
01.06.2010 Muhtasar Beyanname

Muhtasar beyannamesinin "Ödemeler" tablosunda değişiklik yapılmıştır. Tüm mükelleflerin güncel Beyanname Düzenleme Programı'nı Gerekli Programlar bölümünden indirip kurmaları gerekmektedir.

ben indirdim ama bir değişiklik göremedim acaba bir şeyi gözden mi kaçırıyorum??

alakanız için teşekkür eder hayırlı işler dilerim.
saygılarımla,

Ynt: Muhtasar Beyanname Değişikliği

üstatlar hiç bir yanıt gelmedi
ben hala muhtasar beyannamede ödemeler kısmında bir değişiklik göremedim.
acaba ilgilenen yok mu?
saygılarımla,

Evet, görünürde bir değişiklik yok gibi.Ancak Tür Kodu kısmındaki bir hatadan dolayı yada teknik bir nedenden dolayı değiştirilmiş olabilir.

evet bir değişiklik yok gibi görünüyor. ::)

Adres bilgisi girilmesi zorunlu hale girilmiş. Sadece T.C. numarası yada vergi numarası girilmesi yeterli değil.
Aralık çubuğuna basınca kayıt ediyor ama böyle yaparsak bir sorun çıkar mı acaba.

Hem adres hem T.C. sini ne yapacaklarki.?
Ben adres satırına İSTANBUL yazarım o kadar yeter.!

Adres yazıp T.C. yazmazsak kabul ediyormu acaba.?
O zaman kötü olur işte.!

programı indirip güncelledim.. ama bdp de hala daha muhtasar beyannamenin kullanıma başlama tarihi olarak 01.11.2009 yazıyor.. Bi acayiplik var bu işte

evet 3 defa güncelleme yaptım Hala "MUH_13" ve kullanıma başlama tarihi 01.11.2009 yazıyor.
bi gariplik mi var yoksa doğrusumu bu anlamadım. güncelleme yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

bence güncelleme programında bi sorun var..

güncelleme yapmama rağmen eski versiyonla gönderdim.. Kabul etti mesaj çıkmadı bende

Arkadaşlar bende de aynı sorun var 2 defa güncelleme yaptığım halde eski tarih görünüyor.Muhtasarları göndersek bir sorun çıkar mı acaba ?

Yurdışından alınan bir yazılım için stopaj bildirimi yapıyorum, Tc kimlik ve vergi no alanlarını daha önceden boş geçebiliyordum, bu değişiklikle boş geçemiyorum. Ne yapmalıyım, TC ve vergi numarasına 11111111 yazsam olur mu?

arkadaşlar muhtasar beyannamesinde ki değişiklik versiyonunu değiştirmemekle birlikte daha önce vergi no ları boş bırakarak beyannameyi veriyorduk.Ancak artık boş verilmiyor yani ben 000000000 şeklinde giriş yapıyorum.

hakankrl ' Alıntı:
Yurdışından alınan bir yazılım için stopaj bildirimi yapıyorum, Tc kimlik ve vergi no alanlarını daha önceden boş geçebiliyordum, bu değişiklikle boş geçemiyorum. Ne yapmalıyım, TC ve vergi numarasına 11111111 yazsam olur mu?

Ba Bs bildirimlerinin doldurulmasıyla ilgili açıklamada yurtdışı alımlarda vergi no 111111111 olarak kodlanması istendiğinden burada da aynı şekilde giriş yaptım.