Muhtasar Beyanname

Üyelik
28 Mar 2007
Mesajlar
16
slm;

İşçi sayısı onun altında ama kira aylık banka hesabına yatıyor kiranın aylık olması muhtasar beyannameyi 3 aylık vermemi engel olurmu?
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,243
Konum
İstanbul
Ynt: muhtasar beyanname

Hayır olmaz.Üç aylık olarak verebilirsiniz.
 
Üyelik
20 Haz 2005
Mesajlar
1,499
Konum
DİYARBAKIR
Ynt: Muhtasar Beyanname

sn habibe;

yoklama memurlarının tutumuş oldukları yoklama fişinin 6.maddesinde ne şekilde ödeneceği yazmış ise (aylık) diye stopajı aylık ödemelisiniz kira kontratında da aylık belirtmiş iseniz aylık ödemeniz gerekmektedir.
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,243
Konum
İstanbul
kalisper_a ' Alıntı:
sn habibe;

yoklama memurlarının tutumuş oldukları yoklama fişinin 6.maddesinde ne şekilde ödeneceği yazmış ise (aylık) diye stopajı aylık ödemelisiniz kira kontratında da aylık belirtmiş iseniz aylık ödemeniz gerekmektedir.
Sayın kalisper_a ;

Yoklama tutanağındaki 6.maddeye işyerinin kira sözlşemesinin tarihi, aylık ve yıllık kira tutarı hakkında bilgi yazılır sadece.Muhtasar beyannamesinin aylıkmı 3 aylıkmı verileceği ile ilgili oraya herhangi bir bilgi yazılmaz.Sizinde bildiğiniz gibi aylık yada 3 aylık verilmesini açılışta işe başlama bildiriminde işaretlemekteyiz.Oraya ne yazarsak ona göre veririz.


Sayın habibenin sorusuna gelirsek kira değil aylık ister 3 aylık olsun isterse yılda bir seferde ödensin siz yinede muhtasarı işçi sayınız 10'u geçmediği sürece 3 aylık olarak vermeye devam edeceksiniz.




Kolay gelsin.
 
Üyelik
27 Ocak 2007
Mesajlar
545
Ynt: Muhtasar Beyanname

habibe ' Alıntı:
slm;

İşçi sayısı onun altında ama kira aylık banka hesabına yatıyor kiranın aylık olması muhtasar beyannameyi 3 aylık vermemi engel olurmu?
salt bu iki kritere bakarak değerlendirme yapılacaksa aylık muhtasar beyanname verilebilir.
kiranın hangi periyodlarda ödendiği muhtasar beyannamenin dönemlerinin seçiminde etken değildir.
 
Üst