Muhtasar beyanname

Üyelik
12 Nis 2006
Mesajlar
261
bi mükellefimize boş muht. beyanname İnternetten göndermek istediğimizde beyanname düzenleme programında en az bir matrah ve vergi bildirimi yazın diyor. yazmadan kaydetmiyor. Bunu nasıl yapmamız gerekir.?

örneğin ordan hehrhangi bir kod seçip tutara sıfır olarak kaydedip göndersek olur mu? ilerde başımız ağrır mı?
 
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
354
boş beyanname vereceksen dilekçe yazacaksın. G.V.kanunun 94.maddesine göre herhangibir ödeme ve kesinti yapmadığınza dair bir dilekçe vermeniz yeterli olacaktır. Hem bu arada 13,10YTL de damga vergisi ödemezsiniz:)
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,171
Konum
İstanbul
Merhaba,
Muhtasar Beyanname her ay verilmesi gereken bir beyanname değildir. Eğer beyan edilecek vergi yoksa beyanname verilmez. Ayrıca beyanname verilmeyecektir şeklinde bir bildirim yükümlülüğüde yoktur.
 
Üst