fonradar

Muhtasar Sgk

pascal

Katkı Sunan Üye
selamlar;

eylül dönemine ait bordroları sgk bildirgelerini bildiğiniz üzere ekim ayında vereceğiz. Ancak 01.10.2018 den sonra sgk sitesinde mi yoksa muhtasar sgk birleşti o şekilde mi vereceğiz

tşk.

Benim anladığım Ekim ayını vermeye başlayacağız, Eylül ayını değil ama muhtemelen tekrar ertelenecekdir

Arkadaşlar sgk muhtasar birleşmesi hususunda;
Benim, çalışanı olduğu halde (10 dan az) 3 aylık muhtasarını verdiğim mükelleflerim var. Erteleme olur mu olmaz mı bilemiyoruz ama benim bunların 3 aylıklarını son kez verip (erteleme olursa), ekim dönemi için (kasım ayında) aylık muhtasara mı geçmem gerekir?

Arkadaşlar sgk muhtasar birleşmesi hususunda;
Benim, çalışanı olduğu halde (10 dan az) 3 aylık muhtasarını verdiğim mükelleflerim var. Erteleme olur mu olmaz mı bilemiyoruz ama benim bunların 3 aylıklarını son kez verip (erteleme olursa), ekim dönemi için (kasım ayında) aylık muhtasara mı geçmem gerekir?

Ssk ve muhtasar birleştikten sonra, sistem zaten otomatik olarak seni aylığa geçirecektir.
Kasım ayı içerisinde verilecek olan Ekim bildirgeleri birleşecek arkadaşlar. Ekim ayı içerisinde vereceğimiz Eylül bildirgeleri değil.
Bunu da büyük ihtimal yıl sonuna uzatırlar, aslında çok iyi olur. Yıl başından başlaması.

Arka planda kurumlar kendilerini çakıştırsalardı daha verimli olurdu. Şu anda bütün sistemimiz tekrar entegre edilecek. Bence de 2019 a ertelenmesi yerinde olacaktır.

artık SGK'ya IK'cılar bildirge vermeyecek mi? Eksik günler falan işlenmeyecek mi?

Muhtasar-Prim Hizmet Beyannamesinde 01.07.2019 Tarihine Erteleme

01.10.2018 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Birleşimi Uygulaması başlama süresi 01.07.2019 tarihine uzatılacağı bilgisi alındığından, 12.10.2018 Cuma günü Oda Hizmet Binamız düzenlenecek olan “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Birleşimi Bilgilendirme Seminerimiz” ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Saygılarımızla.
KONYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI
Muhtasar ve SGK Prim Hizmet Beyannamesi Birleşimi Bilgilendirme Seminerimiz - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası

Devlet,son anda golü atar.Ben ertelemedim ki, kendi kendinize gelin güvey oldunuz,bana ne, derse hiç şaşırmam :)