fonradar

Muhtasarda Hata Var Ama...!

dün verdiğim muhtasarda hata olduğunu fark ettim fakat vergi kaybı sözkonusu değil.
ayın 20 sine kadar nasıl yapıpta bunu değiştirebilirm.e beyanname programı ayın 20 sine kadar düzeltme ye imkan veriyormu yoksa vergi dairesine mi gitmek gerekiyor elimizde yeni beyannme ile.
not:vergi dairelerini hiç sevmiyorum :cry:

hata fakat vergi kaybı sözkonusu değil demişsiniz hata ne tür bir hata bunu açıklarsanız sevinirim e-beyannamede bunu düzeltme imkanınız yok vergi dairesine gidip düzeltme beyanı vermeniz lazım oda ayın 20'sine kadar ayın 20'sinden sonra verirseniz ek beyan vermiş olursunuz oda cezalı olur

tabi açıklayayım
12 ücretler kısmında ücretlerin gayri safi tutarı fazla yazılmış fakatt burası bir irtibat bürosu yani bu tutar üzerinden stopaj yok 0 yazılıyor.beynnamede başka bir kalem de yok zaten sadece beyannemenin damga vergisi ödeniyor.ben de işte bu gayrisafi tutarı fazla yazdığım için şimdi düzelteyim mi diyorum.
12-------gayrisafitutar--------stopaj
ücret x tutar 0

bence düzeltin derim en sağlıklısı en fazla 13,10 ytl damga vergisi ödemiş olacaksınız birde vergi dairesi yüzü görmüş olacaksınız