Mükellefin Ücretini Ödemeden Belgelerini İstemesi ??

Selam Arkadaşlar..

01/01/2007 tarihinden itibaren beyannamelerini verdiğim mükellefim 2007 sonlarına doğru adresinden taşınarak hiç bir bilgi vermeden ortalıktan kayboldu. Vergi dairesine olan mükellefiyetliği devam ettiğinden boş beyannamelerini nisan/2008 sonuna kadar verdim. mayıs/2008 dönem kdv beyannamelerini verme döneminde vergi dairesine bir dilekçe yazdım. dilekçede; mükellefiniz olan (x) kişinin adresine ulaşamadığımdan fatura ve belgeler büromda olup ibraz edilmek üzere beklemektedir. ve ayrıca 01/01/2007 tarihinden itibaren (x) kişi hiç bir ücret ödememesinden dolayı 30/04/2008 tarihinden sonra muhasebe hizmeti vermeyeceği... bildirir bir yazı gönderdim. vergi dairesi (x) kişinin adresini bulup faturaları isteyince (x) kişi noter den bana ihtarname çekerek 3 gün çiçinde fatura ve belgeleri kendisine teslim etmem istemiştir. bu rumda bu (x) kişi bana olan ücretini ödemeden belgeleri teslim etmem gerekirmi.. gerekirse bu ücretimi dava konusu haricinde (x) kişiyi ne gibi durumlarda ücretini ödemek zorunda bırakabilirim. bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bana yardımcı olursa seviniri. herkeze iyi çalışmalar dileğimle...

SM.Zafer Uzun

Ynt: Mükellefin Ücretini Ödemeden Belgelerini İstemesi ??

işte 1.5 yıl defterini tut hiç ücret alma sonra gelsin defterlerini çok rahat bir şekilde alsın sende uğraş dur mahkeme avukat falan paramı alıcam diye

Hakkımı almadan Kimsenin evraklarını vermem kapanışını yapmam mahkemeyemi verir odayamı şikayet eder ne yaparsa yapsın eğer durumu yoksa ve adam gibi konuşursa hakkımız helal ederiz işinide yapar defterlerini veririz ama böyle yok keriz yerine koyar gibi hiç bir şey vermeden bir de eminim kıs kıs gülerek kimse benden defter alamaz.