fonradar

Murat Yayınlarının Yeterlilik Kitabını Alan, Çalışan, Bilen Var mı ?

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar herkese merhaba Murat Yayınlarının Yeterlilik için olan kitabını ( Bkz. Murat Eğitim Kurumları ) almış olup, bilen, çalışan ve bu kitapla çalışıp yeterlilik sınavına girmiş olan varmıdır? Varsa bu kitap ile ilgili fikirlerini paylaşabilirler mi? Şimdiden teşekkür ederim...

Yeterlilik kitabını aldım, çalıştım fakat yeterlilik kitabı yeterli değil. :D

Bir çok konuyu kısa kısa geçmiş,

staja başlama kitabınıda vakti zamanında almış çalışmıştım ve bu kitap staj başlama için gayet iyiydi fakat yeterlilik sınavı için tek kitap yerine her dersin kendi kitabından çalışmanızı tavsiye ederim.

Yeterlilik kitabını aldım, çalıştım fakat yeterlilik kitabı yeterli değil. :D

Bir çok konuyu kısa kısa geçmiş,

staja başlama kitabınıda vakti zamanında almış çalışmıştım ve bu kitap staj başlama için gayet iyiydi fakat yeterlilik sınavı için tek kitap yerine her dersin kendi kitabından çalışmanızı tavsiye ederim.

Siz ektradan bir kaynaktan çalışıpmı sınava girdiniz yoksa birtek murat yayınlarının kitabıylamı çalışıp girdiniz. Birde sorulmaz ama derslerinizi verdinizmi veya kaç tane verdiniz? :)

merhaba,
muratın yeterlilik kitapları iyi değil
ben yeterlilik için muratın kursuna gittim
fakat her ders için yeterli seviyede eğitim verilmiyor.
staj sınavı içinde murata gitmiştim ve şunu çok iyi anladım
staj sınavı için murat
yeterlilik sınavı için deha
çünkü meslek hukuku için elimde hem muratın hemde dehanın notları var. deha da olan bazı notlar muratın notlarında yok.
murat kısa kısa geçip bırakıyor ama kısa kısa olması sınavda geçmeye yeterli değil.
maddi olarak bakarsanız olaya, murat ile dehanın kurs ücretleri hemen hemen aynı
bu sınav için değil ama bir sonraki sınav için kursa gitmeyi düşünenleriniz varsa dehayı tavsiye ederim.
tabi unutmayalım ki iş, kişinin kendisinde bitiyor. kurslar sadece sonuca ulaşmak için yardımcı oluyor.

birde unutmayalım ki, bu sınav, şu anki komisyonun son sınavı,
çok fena zorlayacaklar sınavı,
çünkü staj sınavı içinde olan komisyonun son sınavıydı ve staj sınavında bayağı zorlamışlar.
bilginiz olsun arkadaşlar.

Arkadaşlar ben şimdi 2013/2. döneminde yeterliliğe gireceğim ve muratın kitabından çalıştım. Önümde 3,5-4 ay gibi bi zamanım var ne tavsiye edersiniz :(

Sizce ozaman tekrarlarımı dehanın kitaplarındanmı yapmalıyım? Ve kalan sürem sizce yetermi? 3,5-4 ay kadar?

anladığım kadarı ile zaten muratın notlarında bir çalışma yapmışsınız.
bana sorarsanız bu saatten sonra bol bol soru çözümüne gidin,
ama tekrar yapayım diyorsanız eğer, sözel dersleri dehanın notları üzerinden tekrar bir okuyun, sonrasında soru çözümüne gidin

anladığım kadarı ile zaten muratın notlarında bir çalışma yapmışsınız.
bana sorarsanız bu saatten sonra bol bol soru çözümüne gidin,
ama tekrar yapayım diyorsanız eğer, sözel dersleri dehanın notları üzerinden tekrar bir okuyun, sonrasında soru çözümüne gidin
Aynen Muratın yeterlilik kitabından çalıştım ve bitirdim sayılır. Bu yüzden şimdi biraz karamsarlığa düştüm :(

karamsarlığa düşmeyin, aksine daha rahat olacaksınız.
zaten soru çözmeye başlayınca farkı anlayacaksınız.
siz bol bol soru çözmeye başlayın

Haklısınız sanırım bol bol soru çözerek eksikliklerimi gidermem lazım. Hayırlısı bakalım İnşallah herkesin gönlüne göre olur. Bende staja başlamada murattan hazılanıp memnun kaldığım için yeterliliklte de muratın kitabını aldım ama İnşallah hüsrana uğramayız.

karamsarlığa düşmenize gerek yok, zaten siz bilgi olarak kendinize temel bişeyler yapmışsınız.
soru çözümüne geçtiniz zaman farkı farkedeceksiniz.

yeterlilikte muratın kitabı bana mantıklı gelmiyor. bakın isterseniz söyle yapın
aynı tarzda dehanın kitabı var, o kitabın içindeki sorular size faydalı gelecektir