Müstahsil Makbuzu hk

Üyelik
9 Ağu 2010
Mesajlar
98
Konum
konya
Sayın üstatlar basit usule tabi pazarlarda karpuz tezgahı olan bir mükellef matbaadan müstahsil makbuzu bastırıp kullanabilir mi? Ayrıca basit usullerde kesinti yapıp bildirimde bulunma olmadığından nasıl bir yol izlenmeli? Çiftçiden karpuz alımını nasıl belgelendirebiliriz. Pazarlara giderken yada mal alırken yolda yada pazarda maliye sorduğunda sorun yaşanmaktadır. Yardımlarınız için tşkler.
 

hadisat

Katkı Sunan Üye
Üyelik
8 Nis 2008
Mesajlar
261
Konum
istanbul
Ynt: Müstahsil Makbuzu hk

sayın stajyer42 VUK.nunu 235.maddeye göre basit usul mükellefte deftere tabi olmayan çiftçiden ürün alırken müstahsil düzenleyecektir ama tevkifat yapmayacak çünkü GVK.94.maddeye girmez ondan dolayı tevkifat yapmayacak ve tevkifatsız alım yapacaktır tabi müstahsil bastırmanız lazım bunun için,kolay gelsin.
 

Benzer konular

Üst