fonradar

Müteahhite verilen inşaat işinde ssk

merhaba,

firma arsamız var ve x müteahhit firmasına verip "prefabrike fabrika binası" temel inşaatını yaptıracağız daha sonra da bir prefabrik firması, işin geri kalan kısmını tamamlayacak. bu durumda işçilerin ssk sını kim ödeyecek işe başlama bildirimini kim yapacak nasıl olacak. ssk lardan kim sorumlu olacak, bilgi verebilecek olan arkadaşım var mı acaba?

Ynt: Müteahhite verilen inşaat işinde ssk

Slm
öncellikle hayırlı olsun işi müteahhit firmaya vereceksiniz müteaahit firmada işçi çalıştıracagı için işçileri ssk ya muteaahit firma verecek işe başlama için işyeri numarası alınması gerekiyor bu işlemleri işçi çalıştıracak olan müteaahit oldugu için onun numara alması gerekir. ve işe başlamayıda gerekli kuruluşlara vergi dairesi ssk gibi müteaahit firma bildirecek Kolay Gelsin

Aylin31 ' Alıntı:
Slm
öncellikle hayırlı olsun işi müteahhit firmaya vereceksiniz müteaahit firmada işçi çalıştıracagı için işçileri ssk ya muteaahit firma verecek işe başlama için işyeri numarası alınması gerekiyor bu işlemleri işçi çalıştıracak olan müteaahit oldugu için onun numara alması gerekir. ve işe başlamayıda gerekli kuruluşlara vergi dairesi ssk gibi müteaahit firma bildirecek Kolay Gelsin

inşaat bizim inşaatımız olduğu için ssk larını bizim yapmamız gerek miyor yani öyle mi? peki bununla ilgili yazılı bilgileri nerden bulabilirim acaba? inşaat da ruhsat kimin üzerine ise ssk yı o yapar diye duymuştum.

Sizin yazdıgınıza gore inşaat işini siz yapmayacaksınız arsa sizin sadece ben öle anladım işi müteaahit yapacak müteaahhşt işçi çalıştıracak o zamanda gerekli işlemleri müteaahit yapacak