fonradar

Nakil Yapılarak Geçmişe Dönük İşe Giriş Bildirgesi Verme Hk.

kenanacur

Katkı Sunan Üye
bilgidim ve uyguladığım kadarı ile aynı işverenin birden fazla işyerleri arasında nakil ile işyeri değiştiren kişilerin işe giriş bildirgesini yaparken en altta nakil bölümü işaretlenerek geçmişe dönük giriş çıkış işlemleri yapılıyor. 10/15 gün kadar geçmişe işlem yaptığım çok oldu fakat bunun sınırını bilen varmı?????

Ynt: nakil yapılarak geçmişe dönük işe giriş bildirgesi verme.

Gün bazında değil de geriye dönük bir kaç ay bazında işlem yaptım.

Ynt: Nakil yapılarak geçmişe dönük işe giriş bildirgesi verme hk.

kenanacur ' Alıntı:
bilgidim ve uyguladığım kadarı ile aynı işverenin birden fazla işyerleri arasında nakil ile işyeri değiştiren kişilerin işe giriş bildirgesini yaparken en altta nakil bölümü işaretlenerek geçmişe dönük giriş çıkış işlemleri yapılıyor. 10/15 gün kadar geçmişe işlem yaptığım çok oldu fakat bunun sınırını bilen varmı?????

Arkadaşlar bu konuyu biraz açabilirmisiniz SGK nakillerde geriye yönelik çıkış bildirgesi ve giriş mi verebiliyorsunuz doğru mu anladım ?

Evet doğru

NİSANLI ' Alıntı:
Gün bazında değil de geriye dönük bir kaç ay bazında işlem yaptım.

bir kac ay geriye dönük nakil yapıldıgında sgk aylık hizmet listesinde problem olmuyor mu ?

Tabi ki problem oluyor. Ancak aynı işveren olduğu için sorun yazışmalarla çözülebiliyor.

MERHABALAR
aynı işyerinin farklı şubelerinde nakil işlemi yaparken nasıl olduysa artık birinin işe giriş tarihi daha geri bir tarih olmus. yani 25.07.13 cıkış 26.07.2013 giriş olması gerekirken personelin birinin giriş tarihi 19.07.2013 olmuş. bununla ilgili ne yapabilirim?
yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.
iyi günler...