fonradar

Nasıl bir ihtar çekmeliyim?

4/B (Sözleşmeli Personel) alım ilanına başvurdum ve ilgili kurumda atanmaya hak kazananlar listesinde yer aldım. Kurumun ilan metninde "üniversitenin ilgili kurumlarında en az 6 ay deneyim sahibi olanlara öncelik verilip, 2010 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara Sözleşmeli Personel alınacaktır" ifadesi yer almaktaydı. Bende üniversitede yüksek lisans eğitimim boyunca (3 yıl) gönüllü olarak çalıştım ve bu ilana başvururken Anabilim Dalı Başkanı'ndan ../../....-../../... tarihleri arasında yüksek lisansını başarıyla tamamlayan bu kişi aşağıda yazılı laboratuvarlarda çalışarak deneyim kazanmıştır yazısı aldım.

Benden istedikleri işe giriş belgelerini verip sözleşmemi imzaladım. 2-3 haftaya kadar görevlendirmeleriniz belli olur dediler.

Şimdi ise herşey son noktaya gelmişken ssk hizmet dökümünde çalıştığınız aylara yönelik primler yok diyerekten sorun çıkartıyorlar.

Anladığım kadarıyla taşeron firma aracılığıyla çalıştırdıkları personeli 4/B kadrosuna alarak ödemiş oldukları ücreti hafifleteceklerdi. Ben ve diğer birkaç arkadaş taşeron firmada çalışmıyor olmamız ve de gönüllü olarak çalışıp deneyim kazandığımız için de sigorta primimiz olmadığı için onların istediği profile uymadık.

Bu durumda bize sorun çıkartıp işe başlatmamaları halinde, ilgili kuruma ne gibi bir ihtar gönderebiliriz? Yardımınıza ihtiyacımız var. Uzun yazdığım için özür dilerim. Konu tam anlaşılması açısından önemli olur diye düşündüğümden. Saygılarımla