Naylon Fatura Ve Pişmanlık

merhabalar,

2015 yılında 56.000 tl
2016 yılında 180.000 tl civarında naylon fatura (gerçekte şirket var ama aramızda herhangi bir ticaret sözkonusu değil, kısaca yanıltıcı belge) aldim. Son faturamı temmuz ayında aldım ve yaklaşık üç aydır uyku uyuyamıyorum.

Hapis cezası ve para cezası gelirse diye uykularım kaçıyor.

- 2015 yılındaki kdv ve gelir vergisi cezasını yapılandırma ile kurtarabiliyorum sanırım.
- 2016 yılındaki faturaları ise şirkete geri iade ederek durumu kurtarabilir miyim? 2016 yılı için amacım yine iade yaparak "ben hizmet karşılığı alamadım" diyebilmek. kdv ve gelir vergisi borcumu ödeyebilmektir.

Cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden evet yaptığım bir hata ve cahillik. nasıl pişman olduğumu bilemezsiniz. Lütfen bana bir yol önerin.

zaten cevap sorunun içinde

''2015 yılındaki kdv ve gelir vergisi cezasını yapılandırma ile kurtarabiliyorum sanırım.'' Evet

''
2016 yılındaki faturaları ise şirkete geri iade ederek durumu kurtarabilir miyim? 2016 yılı için amacım yine iade yaparak "ben hizmet karşılığı alamadım" diyebilmek. kdv ve gelir vergisi borcumu ödeyebilmektir.'' 2016 yılı içinde düzeltme ver