fonradar

Ne Yapacağımı Şaşırdım

arkadaslar suan gercekten cok müşkül durumdayım lutfen yardımcı olun.
bende halı hazırda pos cihazı ve yazar kasa var zaten ama sure uzayınca 1 yıl daha kazanmak istedm cunku en ucuzu 1300 tl den baslıyor ve bankaya verecegimiz aylık tutarlarda 3-4 katına cıkıyor bu yuzden bizde yeni sisteme gecisi ertelemek istedik bu yuzden almıs oldugumuz izin dilekcesini iptal etmek istedik ama burdaki maliye merkezin kabul etmedigini soyledi ve acilen elimizdeki posu yeni ökc cihazla degistirmemizi aksi halde ceza yiyecegimizi soyledi boyle bir uygulama olabilirmi ya sen sureyi uzattın bende vazgectim bana dedilerki basvurmasaydın niye karar degistirdin ama sizde karar degistirdiniz degil mi?
simdi lutfen yardımcı olun o izin yazısını nasıl iptal ettirbilirim ?
iptal ettirebilmiş olan varsa bilgi versin onları emsal gosterirsem benimkinide kabul etmek zorunda kalırlar
hakkımı aramak icin neresiyle gorusebilirim lutfen yardım edin
0505 550 3606 cok tesekkur edeirm

İptali mecbur yapacaklar biz ist da 5 kişinin yazısını iptal ettirdik üstelik farklı vergi daireleri

İptali mecbur yapacaklar biz ist da 5 kişinin yazısını iptal ettirdik üstelik farklı vergi daireleri

hocam hangi vergi daireleri onları ornek gosterirsek bizimkinide mecbur iptal ederler bana telefon numaranızı bırakırsanız cok mutesekkir olacam lutfen pazartesi sabaha kadar bir sonuc almam gerekiyor bana pazartesiye kadar muhlet verdiler umarım geri donus yaparsınız :(

bedavaya bilgi talebi yine,cep telefonu da bırakılmış ilginç,bizde ofis kiralarımızı öpücükle ödüyoruz zaten.
acil yardım haftaya ofis kiramı ödeyeceğim yardım lütfennn cep ???**

yanlıs yerdeysem kusura bakmayın benim forum anlayısım bilgi paylasımı ve yardımlasmadır ama siz burda dukkan acmıssanız farkında olmadan dukkanınızın onunde duruyorum ozur dilerim. lakin benim problemim cok acil ve hic zamanım kalmadı biri hayrına yanıtlarsa sevinirim yanıtlamazsa da canları sagolsun insanlık ölmedi ya.
bugun ogleye kadar maliyeye gidip kararımı yada itirazımı bildirmem gerekiyor bu yuzden bu konuyla ilgil net bir bilgi yada yol gostermek isteyen olursa cok mutesekkir olurum. burdkai maliyeye bir kanıt gostermedigim surece itirazımı kabul etmiyecekleri kanaatindeyim.

Aldığınız izin yazısının üzerinde herhangi bir tarih yazmıyor.Bu nedenle mecburiyet yeni nesil yazar kasayı aldığınız tarihten itibaren başlıyor ve 15 gün süreniz var levhayı almak için.Özellikle bu şekilde yaptık diyor maliye. Herhangi bir ceza olacağını sanmıyorum ben hiç kimsenin izin yazısını iptal ettirmedim,Ettirmeyeceğimde.

maliye 15 gunumuz doldugu icin bize ceza yazacagını soyluyor oyle bir hakkı varmı ? yaparsa ne yapmamız gerekir . izin yazısıyla ilgili kesin bir maddeye ulasamıyorum kimden net bilgi alabilirim onuda bilmiyorum 189 u aradım 45 dk hatta bekledim 2 kez hic sıra gelmedi

maliye 15 gunumuz doldugu icin bize ceza yazacagını soyluyor oyle bir hakkı varmı ? yaparsa ne yapmamız gerekir . izin yazısıyla ilgili kesin bir maddeye ulasamıyorum kimden net bilgi alabilirim onuda bilmiyorum 189 u aradım 45 dk hatta bekledim 2 kez hic sıra gelmedi

V.U.K. 465 Tebliğ inceleyin.İzin yazısı levha hepsi kalktı.Bence ceza kesemezler. Sadece yazar kasayı aldınız ancak levhayı almadıysanız ceza keserler. Ayrıca izin yazısı alma tarihinden itibaren 30 gün içerisinde lehvayı almak lazımdı eskiden. 15 gün diye bir süre yok.

Selamlar
Yazının üzerinden 30 gün geçmedi ise iptal edebilirsiniz.Almıyoruz,merkez kabul etmiyor diye birşey yok.Bana ne almasaydın olur mu yaa..Allah'ım yarabbim..İstanbul'da bir mükellefim geçtiğimiz cuma günü (tebliğin yayınlandığı gün) yazıyı gidip iade etti.Şayet almıyorlarsa konuyu anlatan bir dilekçe ile iadeli taahhütlü olarak ptt kanalı ile gönderiniz..Yeter ki 30 günlük süreyi geçirmemiş olun.Hatta posta ile gönderecekseniz 30 günlük süre dolmadan göndermelisiniz.

arkadaslar pos cihazı icin izin yazısı alıp yazar kasa ve pos cihazı cıkartmıstık zaten 2 yıldır da kullanıyoruz ama yeni ÖKC cihaza gecis son gun 31 aralık diye izin yazısı cıkardık 15 gun once ama uygulama ertelenince bizde izzin yazımızı iptal etmek istedik 15 gunumuz dolmadan ama kabul etmediler ne yapsak olmaz diyorlar simdi ben bunlardan neden olmadıgı ile ilgili yazılı gerekce mi alayım olaki ceza gelirse mahkemeye vermek icin yoksa iade taahhultumu gondereyim gerci ikiside aynı ama benim anlamadıgım herkes kabul ederken burdaki neden kabul etmiyor bana kanıt goster diyorlar kabul ettiren birini

Bende dilekçemi yazdım, yarın iade edeceğim. Daha öncede yapmıştım, bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
Bunun bir dayanağı da olmak zorunda değildi, ki kanun kapsamında almak istiyordum, şimdi vazgeçtim, çeşitli nedenler ile süresi içinde de iade ediyorum, niye diretiyorlar ki? Varsa bir sakıncası onlar göstersin o zaman neden geri iade almadıklarının kanuni dayanağını!?

Bence siz,en güzeli ptt kanalı ile gönderin.Akabinde ceza düzenler iseler,dayanak göstermek zorundalar.Dayanak göstermeksizin direk ceza düzenlenirse,itirazınız üzerine dayanağı göstermek zorundalar.

Dilekçe ile iade ettim yazıyı, hiç bir şey de sormadılar. Gib ile görüşün bence, almamaları yanlış bir uygulama.

yeminle kafayı yiyecem bugun maliyeden geri donus yaptılar defterdarlıgımızın ictihadı olarak basvurunuzu kabul edemiyoruz dediler kabul nasıl yani dedim bunun kabul edebilecegimizle ilgili bir kanun maddesi yok dediler bende bunun kabul edilemeyecegi ile ilgili bir kanun maddesi yok dedim kusura bakmayın durum boyle dediler kapattılar.
arkadaslar lutfen iptal ettirebilen 1 kisi bile bana bir kanıt sunarsa bile yeterli goturup ordaki mudurun masasına fırlatacam resmen bu uygulama buraya has bir tavır bana iptal ettirebildigi ile ilgili bir ekran goruntusu yada hangi maliyeye iptal ettirebilmisseniz o maliyenin adını yazın o bile yeter yarına kadar vaktim var :(

sayın hocam elinizde kabul ettikleri ile ilgili herhangi bir belge yada dokuman varmı inanın en ufak bir belge bile onlara cesaret verecegi icin direk kabul ederler cunku ne yapacaklarını bilmiyorlar ve yanlıs yapmaktan korkuyorlar onlara ışık tutacak birsey bir kanıt gostermem lazım eger benimle paylasırsanız cok mutesekkir olurum.

Ben size diyorum iadeli taahhütlü gönderin,bırakın ceza kessinler,sizde itiraz edersiniz.Şu haliyle zaten itiraz dahi edemezsiniz.Bu arada bu hangi şehir ve hangi vergi dairesi idi?