fonradar

Ne Yaparsak, Ne Olur?

aykut111

Katkı Sunan Üye
Bir üstadımdan (Üzerimde emeği vardır) Ltd Şti geldi....
2007 den devreden KDV si (Beyannamede) 13.000,-YTL,açılış bilançosunda da devreden KDV olarak 12.000,-YTL(Rakamları yuvarladım) var. Şimdi bu durumda ne yapmalıyım. ???

Ynt: Ne yaparsak, ne olur?

Önce hangisi doğru onu bulmak gerek bence.
Ona göre ya beyanname yada bilançoda düzeltme yapılabilir, ancak defter kayıtları yazdırılmışsa, düzeltme işi ile açılış
bilançosundan sonra düzeltme yapılabilir.

Ynt: Ne yaparsak, ne olur?

Beyannamedeki tutar doğru.Açılış bilançosundan sonra ne gibi düzeltme yapılabilir ?

Ynt: Ne Yaparsak, Ne Olur?

Bilançoya düzeltme vermenizi bende tavsiye etmem ceza kesebiliyorlar (İki küsürdür biliyorsunuz cezası) 02.01. de bir fişle düzeltmeniz daha mantıklı

akin94k.t.m.l. ' Alıntı:
Bilançoya düzeltme vermenizi bende tavsiye etmem ceza kesebiliyorlar (İki küsürdür biliyorsunuz cezası) 02.01. de bir fişle düzeltmeniz daha mantıklı

Bilançoya düzeltme verirken ceza neye göre kesiliyor. Açıklarsanız memnun olurum. )Ben de 2006 yılı bilançosuna düzeltme verecem de :D)

rıza özbek ' Alıntı:
akin94k.t.m.l. ' Alıntı:

Bilançoya düzeltme verirken ceza neye göre kesiliyor. Açıklarsanız memnun olurum. )Ben de 2006 yılı bilançosuna düzeltme verecem de :D)

Mali tablolar ile ilgili usul ve esaslara uymayanlara 2008 yılında 3200 ytl