turkcell

Neden ssk ilk 2 günü ödemez?

Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
615
Konum
istanbul
selamlar

arkadaşım. ssk 2 günü niye ödemez ?

burada iki ihtimal var.

1. vezne 15:30 kapanıyordur. ve sen saat 15:15'de gelmişindir :D

2.

506 SAYILI SSK

Geçici iş göremezlik ödeneği:

Madde 37-

Hastalık sebebiyle geçici iş göremezliğe uğrayan sigortalılardan geçici iş göremezliğin başladığı tarihten önceki bir yıl içinde en az 120 gün hastalık sigortası primi ödemiş bulunanlara, geçici iş göremezliğin üçüncü gününden başlamak ve 18 ayı geçmemek üzere, her gün için geçici iş göremezlik ödeneği verilir.

Ancak, hastalık halinde geçici iş göremezlik ödeneği verilebilmesi için, Kurumca tayin ve tesbit olunan hekim veya sağlık kurullarından dinlenme raporu alınmış olması şarttır.

burada kanun koyucu anladığım kadarıyla hastahane işlerindeki muayene ve tahlilleri gözönüne alarak yoğunluk olan bu noktada doğabilecek suistimalleri :roll: engellemek istemiştir.

ama 2 günü aşanları niye vermiyor. :?: esasen kısa soru cevapdan ve ezbercilikten ziyade bu vesileyle mütalaa edilmesi ve fikir teatisinde bulunulması gereken bir nokta!!!!

niye :arrow:


saygıyla
 
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
577
İsmail Kardaş, Her nefis ölümü tadacak. Haktan geldik bir gün mutlaka ona döneceğiz. İmzan etkileyiciydi. Bunca iş stresi içerisinde dünyaya asıl geliş gayemizi unutturan bu içtimai hayatta bir nebze de olsa gayeyi hatılatıyor. Sağ olasın var olasın.
 
Üst