Nedir bu K veya K2 Belgesi Kimleri İlgilendiriyor?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ogrenci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ogrenci

Katkı Sunan Üye
Selam Değerli arkadaşlar

Ticari araçlarla ilgili bir K belgesi zorunluluğu diye birşey duydum. Nedir Bu K belgesi
Bir LTD şirket adına kayıtlı Peugeot Partner tipi bir araçla kendi mallarını taşıyor aynı araçla zaman zaman kendi personelinide işe getirip götürüyor bu araç için K veya K2 belgesi alınacak mı? Bayağı yüksek rakamlardan bahsediliyor.
Uygulama ile ilgili bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?
teşekkürler

karayolu taşıma yönetmeliğine göre iştigal mevzuu ile ilgili olarak kendi mallarını kendi araçları ile taşıyan şirketler K-2 yetki belgesi, Ticari amaçla eşya taşıyan işletmelerin K-1 ve eşya taşımacılığı yapan firmalarında K-3 yetki belgesi alması konusunda zorunluluk getirilmiştir. Ulaştırma bakanlığının internet sayfasından gerekli bilgileri alabileceğiniz kanısındayım İyi Çalışmalar...

!!!önemli

Arkadaşlar
Bu K1 k2 k3 belgeleri ile ilgili olarak piyasada bazı fırsatçılar faks yoluyla bunun yapılması zorunlu birşey olduğunu yapılmadığı takdırde cezası olduğu gibi şeyler söylemekteler. Müşterilerinizi uyarmanızı tavsiye ediyorum.
Şu an 3.5 tona (3.5 ton= eğer 3 araç varsa herbiri için değil toplam tonaj düşünmeniz lazım) kadar şehir içi taşımalar 2007 yılına kadar muaf bulunmaktadır. Benim şahsi düşüncem her firmanın bu işler için arabası olduğunu düşünürsek 2007 den sonra da bu muafiyetin devam edeceği, yoksa sıkıntı içinde olan esnafın isyanına sebep olabilir.
Herkese iyi çalışmalar.