Net'ten Brüt'e Yıllık Maaş Bordrosu Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

Merhaba saygı değer forum üyeleri,

Ben bir bilgisayar programcısıyım yapacağım bir projede maaş bordrosu hazırlamam gerek personelin net ücretinden brüt ücretine hesaplama yapmam gerek formülleri internetten araştırdım ancak bir sonuca varamadım ( hepsi brüt ücretten net ücrete idi) bana net ücretten brüt ücrete yıllık maaş hesaplaması mantığının formüllerin de yardımcı olacak biri varmı ?

bulent249

Fenomen Üye
Kesintiler - Brütün;
SGK Primi : %14
İşsizlik : % 1
Damga Vergisi : 759/100000
Gelir Vergisi : (Brüt-sgk primi-işsizlik)* %15
NET = B - (SGK+İŞSİZLİK+DAMGA+VERGİ)
Vergi dilimi toplam brüt ücret arttıkça yükselmektedir. İlk dilim için % 15 dir.
Bundan sonrası netten brüt hesaplama zaten programcının işi... Formülü yazarsan burada paylaşmanızı isteriz.

Kesintiler - Brütün;
SGK Primi : %14
İşsizlik : % 1
Damga Vergisi : 759/100000
Gelir Vergisi : (Brüt-sgk primi-işsizlik)* %15
NET = B - (SGK+İŞSİZLİK+DAMGA+VERGİ)
Vergi dilimi toplam brüt ücret arttıkça yükselmektedir. İlk dilim için % 15 dir.
Bundan sonrası netten brüt hesaplama zaten programcının işi... Formülü yazarsan burada paylaşmanızı isteriz.

ben bu dediğinizi yaptım zaten brüten nete hesaplama bu , ben şuan netten brütee ile ilgilide bir çalışma yapıyorum biterse bir video çekip atıcam

brüt=net / ?

soru işaretinde ki yeri bulamyorum ben bula bilirsem sorunu çözmüş olacağım gelir vergisi matrağına göre değişen bu "?" deki değeri bulamıyorum bi

Az tehlike sınıfta yer alan ve % 15 gelir vergisi diliminde bulunan ücret hesabında;

brüt ücret= net ücret/0,7165 hesabı ile netten brüte gitmek mümkün. Gene de doğruluğunun sorgulanması gerekir