noterlerde geçiçi vergi beyanı

Üyelik
2 Eki 2009
Mesajlar
1
noterlerde geçiçi vergi beyannamesi verilip verilmeyecegi hususunda bilgi verebilecek arkadaş varsa memnun olurum. benim karşılaştığım durum kütahya emet vd mükellefi iken 5 yıl boyunca geçiçi vergi beyanı vermedim tayin çıkıp muğla ya geldiğimde muğla vd beni geçiçi vergi mükellefi yaptı iki vergi dairesinden hangisi doğrudur?

gelir vergisi kanunu mükerrer madde 120
42 nci madde kapsamına giren kazançlar ile noterlik görevini ifa ile mükellef olanların bu işlerden sağladıkları kazançlar hariç)
diye ibare olmasına karşın muğla vd geçiçi vergi mükellefiyetimi tesis etmiştir.
 
T

T U R K O

Ziyaretçi
Ynt: noterlerde geçiçi vergi beyanı

Nane'nin konu ile ilgili forum mod. ikna ettiği yazısını okumalısınız.
 
Üst