fonradar

Odaların Ücretli Eğitimleri Hakkında

Merhabalar,
Bizim odamız paralı bir eğitim düzenliyor eğitim 2 gün sürecek. Eğitim bedeli de benim 1 aylık büro kiram. Özellikle benim gibi genç arkadaşlar büro kiralarını denkleştirmekte güçlük yaşarken, odamızın eğitimine katılabilmemiz için bütçe ayarlamaya çalışmamız da trajikomik buluyorum. Odaların ayakta kalabilmeleri için gelire ihtiyacı olduğu yadsınamaz biliyorum fakat bu şekilde para toplamanın da doğru olduğunu düşünmüyorum.
Eğitimin bizlerin en temel hakkı olduğuna inanıyorum. Eğitim hakkımız odaların güvencesi altında olmalıdır tekelinde değil. Ne kadar parası olduğuyla ilgisi olmadan her meslek mensubu bu hakkından faydalanabilmeli ve en önemlisi herkese eşit bir şekilde sağlanmalıdır.

Bu konudaki değerli fikirlerinizi paylaşabilirseniz müteşekkir olurum.

odaların eğitimi yoktur eğilimi vardır neye mi tabii ki paraya karşı eğilimi vardır zira odaların baş görevi ıvır zıvır kafa karıştırıcı şeyleri şişirerek ve kafa ütüleyerek size çok büyük bir şeymiş gibi sunmak ve bol bol aidat kurs seminer vb adı altında insanları sömürmektir bütün odalar vahşi kapilalist sistemin dönen çarklarının birer parçasıdır.Kışın soğuktan etkilenmemek için ismmmo na gidin inanan nefes alaamzsınız hamamdan farkı yok yazık da sıcaktan bunalırsanız gidin zira kutuplar gibi soğuk oluyor ceket almalısın yanınıza yazın hasta olmamak için

Son düzenleme:
odaların eğitimi yoktur eğilimi vardır neye mi tabii ki paraya karşı eğilimi vardır zira odaların baş görevi ıvır zıvır kafa karıştırıcı şeyleri şişirerek ve kafa ütüleyerek size çok büyük bir şeymiş gibi sunmak ve bol bol aidat kurs seminer vb adı altında insanları sömürmektir bütün odalar vahşi kapilalist sistemin dönen çarklarının birer parçasıdır.Kışın soğuktan etkilenmemek için ismmmo na gidin inanan nefes alaamzsınız hamamdan farkı yok yazık da sıcaktan bunalırsanız gidin zira kutuplar gibi soğuk oluyor ceket almalısın yanınıza yazın hasta olmamak için

Çok haklısınız tanca; düşüncelerimde yalnız olmadığımı bilmek güzel, teşekkür ederim.

Odanın verdiği hiçbir eğitime katılmadım ve katılmayı da düşünmüyorum.Mali çözüm isimli bir kitapçığı bile basmaktan vazgeçen bir odaya aidat ödemek,hadi aidatı bir kenara koyalım,zorunluluğunu anlarım ama nisbi aidat sömürücülüğüne bile anlam veremezken,verdikleri hiçbir ücretli eğitime de katılmam.