Odanın kursları Hakkında

• Konbuyu başlatan feratin
  • Başlangıç tarihi
F

feratin

Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar;
Sizce 1 dönem önce sınava girmek için Tesmere (İSTANBUL) 1.000,00 YTL vermek ne kadar doğru? sizce değer mi ? gitmedim diye pişman olur muyum ? Lütfen bu konuda ki fikirlerinizi yazınız normalde 2009 Kasım Kursa gidersem 2009 Temmuz da gireceğim.Yorumlarınız için şimdiden Teşekkürler....

Ynt: Odanın kursları Hakkında

sevgili forumdaş
bildiğim kadarıyla bu kursa katılanlara 3 ay stajdan sayılmasının yanı sıra ekstra 1 sınav hakkı daha veriliyor.olurda 4 hakkında yeterlilik !! rüştünü ispat edemezsen buda bizden olsun tarzında ironik bir ağza bal çalma vakhası... ;)

tesmerin kursuna gitmenizi öneririm

hem 3 ay stajınız erken bitiyor hem de ilk girişinizden sonra 4 kez daha girme hakkınız oluyor

ve çok iyi olmasa da verim alırsınız, genelde hocalar tüyolar vermeye çalışıyolar, bazı hocaları gayet iyi anlatıyor

ve 1000 lirayı 3 taksit yapıyolar

tavsiye ederim, pişman olacağınız bi durum olmaz, özel dersaneler iki katına yakın alıyor ...

arkadaşlar ilk girişten sonra hepimizin sınava 4 kez girmeye hakkı var. Sınav yönetmeliğindeki ilgili madde:

Madde 21- Yeminli Mali Müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar, sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 3 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 65 puandan az not alınan konuları kapsar.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 4 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 60 puandan az not alınan konuları kapsar.
Bu sınav haklarını süresi içinde kullanmayanlar veya başarılı olamayanlar 2 yıl süreyle meslek sınavlarına alınmazlar.
İki yıllık süreyi dolduranlardan dileyenler yeniden tüm konuları kapsamak üzere bu yönetmelik hükümlerine göre sınavlara katılabilirler

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 4 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 60 puandan az not alınan konuları kapsar.

bu kanun maddesi sınava giren herkesi kapsıyor,kursa katılanlara extradan 1 sınav hakkı diye bir şey yok.herkesin toplam 5 defa sınava girme hakkı var(staj bitiminden sonraki ilk sınavda tüm derslerden girmek mecburi ondan sonrada zaten2 yıl içinde her dersten 4 adet sınav hakkı kalıyor toplam 5)

kursla alakası yok dostum. herkes için 1+4 sınav hakkı var..

ben istanbul odasına gittim görüştüm

sadece odanın kursuna gidenlere 1+4 dedi

emin olmasam yazmazdım

arkadaşlar sınav yönetmeliğini açın okuyun öyle olmadığını göreceksiniz hepimiz okuduğunu anlayacak seviyede insanlarız,böyle şeylere itibar etmeyelim bazen öyle komik şeyler yazılıyorki burada inanmak imkansız neye dayanarak yazılıyor dayanağı ne bomboş şeyler içiniz rahat olsun 1+4 aksini söyleyenin alnını karışlarım :)

Odadakilerin söyledikleri yönetmelikten daha fazla geçerlilik taşıyorsa birşey söyleyemem arkadaşım. O zaman baştan yanmışız zaten..

sadece kursa girenler 4+1 diye bişey yok!!!kanun maddesi açık lütfen arkadaşlar yapmayın:(((((((

neden kurs?? 1000ytl değermi?? bence değer...keşke daha uzun bi dönem olsa, ortamı güzel,bunun yanındasınava dair hiç bişey katmıyo diye bişey yok! arkadaşların dediği gibi önemli noktalar üzerinde duruluyor bunun yanında bide sigorta olayı var sigortayı kendisi ödeyen veya o dönem işten çıkacaklar avantajlı 2-3 ay erken bitiyor.... gitmeye değer...

teşekkürler, aydınlanmış olduk ...

herkese 1+4 diyoruz o zaman

yanlış anlaşılmaya mahal verdiysem de, kusura bakmayın ...