Ödenemeyen Kredi Borcu

Merhaba;

iki ayrı bankadan çekmiş olduğum tüketici kredilerini bazı olumsuz nedenler yüzünden ödeyemiyorum. Bir kaç ay önce bankalardan birisi maaş haczi uyguladı ve şuan borcumu maaşımdan düzenli olarak çekiyor. Bu ay itibari ile diğer bankadan çekmiş olduğum kredinin 3. ayını da ödeyememiş bulunuyorum ve sonrasına dair ne olacağını da bilmiyorum. Aynı anda iki b anka birden maaş haczi gerçekleştiremez gibi yorumlar okudum ama tam olarak bir cevap bulamadım.

Konu hakkında bugünden sonra neler olacağına dair bana yardımcı olursanız sevinirim.

Allah kolaylık versin. Maaş haczi şart değil. Diğer banka da ev/telefon/varsa araç haczi yapabilir.

10 bankayada borçlu olsanız, sadece 1 tanesi maaşınızdan 1/4 kestirebilir. Diğer alacaklılar sıraya girer. Kesinlikle 2. bir kişi yada kurum maaşınızdan haciz yapamaz. Tekrar söylüyorum sadece sıraya girerler.

Lakin diğer tahsilat yöntemlerini deneyeceklerdir. Evinize hacze geleceklerdir (Hoş gerçi gelseler ne yapabileceklerki, artık evden eşyada kaldıramıyorlar, çifter çifter olan eşyaları ancak alabilirler, yada hayatı devam ettirmek için gerekli olmayan eşyaları alabilirler, buda muallakta çünkü, kimisi için buzdolabı hayati önem taşırken kimisi için taşımaz.)
Üzerinize kayıtlı taşınır taşınmaz ne varsa onlara yüklenecekler, ev hariç tabiki....
Sizin için 2 yol var
Ya ödeme gayretine girer ödersiniz
Yada kaçma yöntemlerini başvurursunuz.

O kadar iyimser olmayın. Evde elektronik eşya, değerli taşlar, halı vb. kıymetli ne varsa kime ait olduğuna bakmadan alıp giderler.

Farketmez. Eğer ikametgahınız alacaklı tarafından biliniyorsa eve hacze gelebilir. Size ait olmayan eşyaları da muhafazaya alabilirler. Daha sonra faturalrını ibraz ederk geri almak mümkündür.