Ödenen Vergi Borçları

URUM79

Fenomen Üye
Bir musterim yapilandirilan vergi borclarida dahil olmak uzere tum borclarini vergi dairesi vezmesinden odedi. Fakat bazi vergi turlerinde gec.zammi adi altinda bakiyeler var. Bunlar ne sistemden nede vezneden odenemiyor. Ama buna ragmen vergi borcu yoktur yazisi alinabiliyor. Bu kalan rakamlar tecil olarak gozukuyor. Daire bunlara katsayi farki diyerek hangi vergi dairelerinde ise oradan sildirebilirsiniz diyor. Bu durumla karsilasaniz varmi.?

bir psikolaga gitseniz psikolog ne der acıba bu duruma ? 10 gün içinde çok büyük bir şey yaşadınız mı ? hayır o zaman çocukluğunuza inelim der geriye doğru hayat hikayenizi anlatırsınız ?sorun yine çözülmez devam eder ...

vergi öedemsinde yaşadığınız durum buna benzettim biraz bende bir daha gittim vezneye vergi borcum olmadığını söyledi oysaki vergi borcum var elimde evrak ama sıfır borç gözüküyor kimin ödediğinide bilmiyorum veznecide bilmiyor bende maliyenin veznecisiyle uğraşamadım kim ödemişse allah razı olsun dedim üstünü kapattım .

amam böyle durumlar bir insana musallat olunca insanın peşini bırakmaz allah yardımcın olsun ...

... bende bir daha gittim vezneye vergi borcum olmadığını söyledi oysaki vergi borcum var elimde evrak ama sıfır borç gözüküyor kimin ödediğinide bilmiyorum veznecide bilmiyor bende maliyenin veznecisiyle uğraşamadım kim ödemişse allah razı olsun dedim üstünü kapattım...
Sakın peşini bırakmayın ve kendi borcunuzu mükerrer dahi olsa ödeyin. Bankadan vs kaynaklı hata yapılarak sizin nonuz üzerine ödeme yapan ileride kendisine borç çıktığını fark edip elindeki makbuz ile vd gidip düzelttirebilir, o zamanda siz zamanında ödememiş olduğunuzdan zararlı çıkarsınız.

Yapılandırılan borçlar tamamen ödendiyse vergi dairesine giderek ya da telefon yoluyla yapılandırma dosyanızı kapattırmanız gerekmektedir. Kapatıldıktan sonra o tutarlar gözükmeyecektir. Bu durum peşin ödemelerde ya da örneğin 18 taksit yapılıp daha önce hepsi ödendiğinde ortaya çıkmaktadır.

sayın Merkür2

işimizi gücümüzü bırakalım maliye bakanlığının veznesinin önünde vakit geçirelim .kim ödemiş , ne zaman ödemiş ,eksik ödemiş ,ben ödemiştim ,ödemişsen makbuzu getir diye konuşmalar tartışmalar alır başını gider; bir ömür yetmez maliyenin veznelerine:banghead: öldükten sonra da mezara elektirk su fautarı giden rahmetliler var doğmadan önce gelen elektrik fautrası gibi ;
Türkiyeden İnsan manzaraları geçip gideceksin durarsan kaybedersin çok zaman alıyorlar

sayın Merkür2

işimizi gücümüzü bırakalım maliye bakanlığının veznesinin önünde vakit geçirelim .kim ödemiş , ne zaman ödemiş ,eksik ödemiş ,ben ödemiştim ,ödemişsen makbuzu getir diye konuşmalar tartışmalar alır başını gider; bir ömür yetmez maliyenin veznelerine:banghead: öldükten sonra da mezara elektirk su fautarı giden rahmetliler var doğmadan önce gelen elektrik fautrası gibi ;
Türkiyeden İnsan manzaraları geçip gideceksin durarsan kaybedersin çok zaman alıyorlar

Yapmış olduğumuz yapılandırmaya ilişkin ödeme tablosunu vergi dairesinden teslim aldık. Ödeme günü geldi. Banka sistemine girdiğimizde ilk taksit 12 TL fazla gözüküyordu sistemde bizde elimizdeki yapılandırma belgesine istinaden ödeme yaptık. Ancak daire eksik ödemeden dolayı yapılandırmamızı bozdu.

vergi usul kanununda tarh tahakkuk tahsil var bence Tahsil çok önemli ya sizin için nedir ? tarh diyen arkadaşlar bence yolun başındalar tahakkuk diyenler yolun ortasında tahsilde yolun sonunda olanlar diyebiliriz .

Aşağıdan Yukarıdan
Yolun Sonu Görünüyor

Geçtim Dünya Üzerinden
Ömür Bir Nefes Derinden
Bak Feleğin Çemberinden
Yolun Sonu Görünüyor